Malhostovická pecka

30.03.2021

Přírodní památka Malhostovické kopečky je hlavně na jaře hojně navštěvovaným místem, protože se tu vyskytuje ohrožený koniklec velkokvětý. Je potřeba se tu tedy pohybovat opravdu velmi opatrně, byli bychom neradi, aby to tu dopadlo jako na Koniklecové louce v Brně, kde to museli kvůli neukázněnosti lidí zapáskovat. 

Tzv. Malhostovická pecka je vlastně vápencová skála s výškou 30 m. Vedlejší menší Čebínská pecka je tvořena vápencovým obloukem.

Obě místa se musí každopádně pořádně prozkoumat a prolézt :-). Samozřejmě s největší opatrností. 

Tato přírodní památka je nejlépe přístupná z Malhostovic. Pokud byste tedy jeli autem až do Malhostovic a budete mít štěstí na místo, v její blízkosti se dá zaparkovat. Pokud tu nebude místo, musíte zaparkovat někde v obci. Pro naše fanoušky bez auta, doporučujeme vlakem do Kuřimi nebo do Tišnova a odsud autobusem do Malhostovic. Zastávka busu je velmi blízko Pecky.

Další možností je dojít si sem krásnou procházkou z Kuřimi. Záleží, jak zdatné výletníky máte. V Kuřimi můžete zaparkovat u místního stadionu a odtud sem pohodlně dojdete po cyklostezce, která též vede na rozhlednu Zlobice. (pro tuto trasu najdete mapku na konci článku). Tam a zpět je to v tomto případě 8 km a celá trasa je sjízdná kočárkem. 

Pokud budete autem, můžete ještě přejet do vedlejšího Drásova, kde na malém náměstíčku najdete cukrárnu Oáza. Hned pod cukrárnou je malá sestava pro děti se skluzavkou a uvnitř je krásný dětský koutek. 🙂🙂

Výlet můžete případně ještě spojit s výšlapem na nedalekou malou rozhlednu na Zlobici. Nedaleká rozhledna Čebínka by měla být trvale uzavřena. 

O Zlobici jsem vám už psala několikrát, výlet samozřejmě najdete na webu, včetně informací o nedalekém lesním baru. 👍