Městský park a centrum Vídně

11.07.2020
  • Cíl: Stadtpark, Chrám sv. Štěpána a Hofburg
  • Doprava: zelená linka metra U4, zastávka: Stadtpark, poté pěšky k chrámu

Další den jsme začali v Městském parku (Stadtpark). Ten je rozdělen mostem, kdy pravá část je věnována dětem. Najdete tu 2 hřiště, skate park, WC. V podstatě jak jsme vystoupili z metra, hned proti nám již byla brána na hřiště. Na tom prvním krom klasických skluzavek a prolézaček najdete i velké zastřešené pískoviště, na tom druhém pak velkou skluzavku a vodní prvky (za nás ale voda bohužel netekla, protože chyběla pumpa). Poté jsme přešli most do druhé části parku. Tady se můžete pokochat rybníčkem s fontánou, kytkami a prostě krásnou přírodou. Odtud jsme pak pěšky došli až k dominantě Vídně, k Chrámu sv. Štěpána

Chrám sv. Štěpána je symbol Vídně, který věřím, že snad znají a viděli již všichni. A ani my jsme ho nevynechali. Jeho stavba začala už ve 12. století a dnes je to nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku. Kupodivu tam kolem 10 hodiny ranní bylo skoro prázdno, což je na centrum Vídně nevídané. Byla neděle a zrovna tu probíhala bohoslužba, takže jsme díky hudbě v chrámu měli o zážitek postaráno. 

Poté jsme pomalou chůzi došli k Hofburgu, což je jeden z největších palácových komplexů na světě. Dnes se zde nacházejí muzea, Španělská jezdecká škola a sídlo rakouského prezidenta.