Vranov u Brna - Naučná stezka Mravence lesíka, Babí lom 

23.05.2019
  • Vzdálenost od Brna: 20 min

Naučná stezka Babí lom leží na trase, kterou jsme si vybrali i pro výšlap na samotnou rozhlednu Babí Lom. Jelikož ale máme malé děti, museli jsme si rozdělit plány do dvou dnů. Stezku i rozhlednu naráz určitě zvládnou jen děti starší. O výletě na rozhlednu Babí Lom po skalním hřebeni jsem psala v jiném článku.  ZDE.

  • Trasa: okruh 5 km
  • Náročnost: mírná
  • S kočárkem: ANO

Auto jsme nechali ve Vranově u Brna, u Penzionu na Gruntě. Od penzionu se po červené značce vydáte směr lesní školky a Jelínkův lesní bar. Po cestě minete farmu, kde chovají především prasata, kačeny a husy a za nás tam měli i spoustu selat.

U lesního baru se cesty dělí. Pokud se na rozcestí vydáte vpravo, míříte po modré TZ na NS Babí lom, stezku Mravence Lesíka. Ta je určena dětem, měří 2km a není nijak náročná, navíc je i sjízdná s kočárkem. Na děti čeká 10 zastavení věnovaných lesnictví, dřevěná zvířata a menší hřiště. Celou dobu sledujte značení Mravence Lesíka, aby jste nesešli z cesty. 

Cestou zpět, ještě před lesním barem, můžete na chvíli odbočit a zajít se podívat na tzv. Tree house, ubytování v korunách stromu. Stejnou cestou se pak můžete vrátit zpět do Vranova.