Nové Město na Moravě - Horácké muzeum 

23.09.2019
  • Vzdálenost od Brna: 1 hod

O víkendu jsme opět brouzdali po Vysočině a naším cílem se tentokráte stalo Nové Město na Moravě. 

Pokud máte malé děti, máme pro vás 2 tipy, kam tam s nimi vyrazit. Na náměstí se nachází Horácké muzeum, kde můžete navštívit malé strašidelné podzemí.
Jsou to spíše pohádkové bytosti, které jsou doprovázeny audio vyprávěním nějakého příběhu a světelnými efekty. Děcka určitě zaujme i vodní mlýnek, který se nachází na nádvoří a který je určitě zpestřením návštěvy. O jeho zapnutí si stačí říct na pokladně.  Velmi podobný jsme již viděli u Vírské přehrady (viz. článek Za vodním mlýnkem na Vír). 

Druhým zastavením je malá farma/zoo park, který se nachází asi 200 m - 300 m za benzinkou Shell za "kruháčem" směr Žďár nad Sázavou. 

Není to žádný oficiální zoo park, který by měl nějakou otevírací dobu, ale je volně přístupný. Samozřejmě za předpokladu, že se tam návštěvníci budou chovat slušně a nebudou ubližovat zvířatům tím, že je budou krmit! 

Najdete tam poníky, oslíka, kachny, ryby, lamy, kozy, bílé pštrosi a další. Pidi odbočka z hlavní silnice je špatně viditelná, musí se jet pomalu, aby to člověk neminul. Místo na parking je tam tak max. pro 3 - 4 auta.

Oblast toho nabízí mnohem, mnohem více a tak se brzy můžete těšit na spoustu dalších tipů z nádherné Vysočiny.