Nedvědice  - Rybářský areál

23.08.2020
  • Vzdálenost od Brna: 45 min 

O prázdninách jsme chtěli zkusit s dětmi i něco nového, a tak jsme se s nimi poprvé v životě vydali na ryby. Rybářské lístky samozřejmě nemáme a tak jsme si zajeli do rybářského areálu, kde si můžete zachytat i jako "amatéři rybáři". Areál je umístěný v opravdu krásném prostředí u řeky Svratky, asi 600m od Nedvědice ve směru na Štěpánov nad Svratkou. Kdo to tu zná, je to na místě, kde kdysi dávno, dávno, bývalo koupaliště. Po levé straně, když jedete od Doubravníku. 

Z Brna jste tu do 50 minut, ze Žďáru do 40 minut.  

Chytat ryby tu můžete sami nebo i s instruktorem. Půjčí vám pruty, nástrahy, návnady i podběrák. Prostě vše, co budete potřebovat. 

Jeden prut s povolenkou a návnadou vás vyjde na 320,- a můžete tu být celý den. 

V areálu najdete dva rybníky. Ve vrchním jsou pouze pstruzi, kde co se chytne se musí vzít a odkoupit. V druhém rybníčku jsou pak další ryby, jako jsou třeba kapři, karasi a líni. Malá ryba se, po vyslovení přání, vrací. :-) Většího kapra lze odkoupit.

Když děti nebudou mít chvílemi dost trpělivosti, najdete tu i 2 houpačky a velké pískoviště. V areálu je jinak i dost laviček a míst k posezení, hodně z nich je ve stínu, případně jsou k dispozici slunečníky. 

Pokud byste sem zavítali o víkendu, pak je tu i rybí bistro. Jinak drobné občerstvení a nanuky jsou k dispozici vždy.