Schmidolins Feuertaufe - Adrenalinová cesta za dráčkem Schmidolinem

20.06.2021
  • Trasa: 5 km, lze i zkrátit
  • Náročnost: střední/náročnější - do kopce chvílemi 
  • Kočárek: ANO bez problému, ale máknete si
  • START: lanovka areitXpress, ulice Salzachtalbundesstrasse, Parking zdarma
  • VSTUPNÉ: s letní kartou Zell am See zdarma
  • Testy a další: pouze restaurace/zahrádka
  • Provoz lanovky ZDE
  • TIP: U dolní stanice lanovky si v okénku vyzvedněte hrací karty pro děti, nahoře se budou hodit. :-)

Jakmile dorazíte na vrchol vydejte se vpravo směr zážitková cesta dráčka Schmidolina. Na jednotlivá stanoviště vás budou navádět ohnivé ukazatele. Mapku máte v kartě, ale najdete ji i na každém stanovišti. Zastavení je celkem 15 a cestu si můžete protáhnout až k jezírku, které najdete pár set metrů od horní stanice lanovky cityXpress (ta vyjíždí z centra Zell am See). U jezírka najdete vodní prvky.

Až k jezírku samozřejmě chodit nemusíte, může vám stačit všech 15 stanovišť. Cesta k jezírku je v podstatě z kopce, zpět ale do kopce. My jsme si to chtěli projít celé a nikam jsme nespěchali, takže jsme to měli jako celodenní výlet. (nám totiž ještě CityXpress nefungovala).

Jednotlivá stanoviště jsou zaměřená hodně na protažení těla. U každého stanoviště jsou štípací kleště, které použijete právě na jeden list hrací karty. Na každém stanovišti musíte najít kámen, který je buďto modrý, žlutý nebo červený. Někdy jsou velmi dobře viditelné, někdy jsou ale důmyslně ukryté. :-). Úkolem tedy je udělat na hrací kartě dírku podle toho, jaký kámen/či kameny jste našli. (trvalo nám to asi dvě stanoviště, než jsme pochopili, co se po nás chce). 

Kromě jednotlivých zastavení na děti čekají neskutečně krásná hřiště se spoustou prvků, skluzavek atd. 

Také tu narazíte na dračí jeskyni s pokladem, který střeží samotný drak...tady si děcka málem "nadělaly" do gatí :-) 

Pokud se vydáte až k jezírku, cestou narazíte na docela dlouhou lanovku, kterou jsme vyzkoušeli i my, rodiče. U jezírka je hřiště s pirátskou lodí, možnost posezení, WC, vodní šroub a vodní dělo, kterým se trefujete do tučňáka. 

K tomu všemu je všude nádherná příroda, lesy a luxusní výhledy na hory. 

Když jsme se pak vrátili zpět k lanovce areitXpress, tak v budově naproti lanovky ještě najdete pidi muzeum veteránů a malé herní centrum, a vedle ještě restauraci se zahrádkou, která nabízí nádherné výhledy. (test i na zahrádku nutností). 

Výlet byl super, stanoviště jsou velmi nápaditá, nejsou daleko od sebe a ačkoli je trasa trochu náročnější, děti si to moc užily. Druhý den se tam chtěli vracet znovu :-)