SCHMITTENHÖHE - family friendly 2tisícovka

26.06.2021
  • Trasa: 3 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO
  • START: lanovkou trassXpress ze Schmitten. Hned vedle je Schmittenhohebahn, ta ale za nás nejela. Cestu byste si tak zkrátili jen o první a jediný kopec po cestě :-). Parking je zdarma. Z Zell am See jste tu za 6 minut busem č. 71. Pokud budete mít stejný hotel jako my, pak je lanovka 200m od hotelu. 
  • VSTUPNÉ: s letní kartou Zell am See zdarma 
  • Test: pouze restaurace
  • Provoz lanovky ZDE
  • TIP: i když máte Zell am See kartu, řekněte si na kase o takové malé sešitky dráčka Schmidolina -  na trasu, která vás nahoře čeká je budete potřebovat  

Po výjezdu nahoru se kromě kochání neskutečnými výhledy vydejte směr kaplička císařovny Sissi. Toto je jediný asi 400m úsek, který je do kopečka. Od kapličky už vás čeká jen krásná rovinka. 

Kousíček za kapličkou už začíná trasa, kde budete potřebovat zmíněné deníčky. Celou cestu mají děti za úkol hledat různá dřevěná zvířátka a houby, na kterých je vždy jedno písmeno. Písmenka se zapisují do sešitku a s jejich pomocí pak vyluštíte tajenku. 

Cílem je hřiště u Sonnkogelbahn, kde už byste měli mít i vyluštěnou tajenku. Toto hřiště je naprosto úžasný. Najdete tu několik obřích tobogánových skluzavek, ale i lanové prolézačky, klasickou velkou skluzavku, ale i menší vodní hřiště. Je tu možnost posezení jen tak, nebo v restauraci. 

Původně jsme se chtěli jít ještě podívat do tzv. Mystical forest - trasa by měla začínat právě někde tady. Bylo ale takové horko, že jsme se nakonec rozhodli pro sjezd dolů do Zell am See. Sonnkogelbahn je otevřená 3 sedačková lanovka, takže jsme se rozdělili. Dole je hned další hřiště a navazuje tu další lanovka Sonnenalmbahn, což je zase taková velká kabina pro několik lidí. Na ni jsme si museli asi 10 minut počkat. 

U dolní stanice lanovek je autobusová zastávka zmíněného busu č.71. Tím jsme se svezli do Zell am See a vydali jsme se na místní promenádu s přístavištěm, kde kotví loď Schmittenhohe, na které se konají pravidelné plavby. (o tom zase v jiném článku).