Šikland aneb za kovboji a indiány na Vysočinu

16.07.2021

Jak víte, většinou výletujeme v přírodě, v lese, na hradech, skalách nebo v jeskyních. I my si ale někdy chceme "vyhodit z kopejtka" a tak jsme navštívili Westernové městečko Šikland, u Zvole na Vysočině. 

Nebudu vám lhát. Samozřejmě, že vám tento výlet vítr v peněžence udělá, ale řekli jsme si, že když to máme jednou za čas, že to přežijeme :-). Navíc jsme zjistili, že Šikland ještě patří mezi ty levnější zábavy. Taková Dolní Morava nebo Lipno, to vám průvan v peněžence udělá taky slušně, viďte. 

Rodinné vstupné do Šiklandu na celý den, a tedy na celý program stojí 920,- ale POZOR, pokud máte rodinné pasy, na vstupné je 20% SLEVA + pokud tu nejste ubytovaní, parkovné na celý den je 100,- 

V následujících řádcích bych vám chtěla popsat, jak jsme to vše vnímali my a na co se případně připravit. :-) 

Program v městečku je opravdu bohatý (záleží tedy, který den areál navštívíte - my byli v sobotu). Kromě několika hlavních představení v amfiteátru na děti čeká docela dost zábavy. Mezi hlavními show je pro děcka na náměstíčku připraven animační program, jako je třeba tancování, soutěže či kouzelník. 

Areál je opravdu obří. My se tedy zdržovali opravdu jen ve westernovém městečku a u indiánské vesničky, je tu ale i docela dost zvířat, koupání (to se platí zvlášť), offroad park, vyhlídka, velké sportoviště atd atd. 

V městečku je pro děti kromě představení i spousta různých atrakcí. Tyto se platí zvlášť - tzv. Šikláky. Tuto místní měnu koupíte v místní bance, IC nebo jsou po areálu i měničky. 

Za 350,- jsme dostali 10+1 šiklák jako bonus. Tady jsme pravda děti drželi trochu zkrátka a další šikláky jsme už nekupovali. Děti si musely rozmyslet, za co to utratí. Jukli jsme tedy na rychlovku do indiánské vesničky, děti rejžovaly zlato, hledaly vzácné kameny :), zkusily si jízdu na elektrickém býkovi, řídily modely vláčku a ani skákací hrad samozřejmě nesměl chybět. Dále je možnost malování na obličej, tetování, vplétání copánků, zrcadlové bludiště, střílení z luku, hod tomahawkem, jízdy na poníkovi/koních a další. 

No.... ale ty suvenýry....to jsme samozřejmě neodolaly. Odjet bez těch krásných kovbojských klobouků a pořádné pistole, to prostě nešlo. :-) 

JÍDLO v areálu: To nás velmi mile překvapilo, jak kvalitou, tak ceny. Čekala jsem ranec, a už před odjezdem jsem se z toho hroutila preventivně předem :-), ale fakt jsme byli strašně příjemně překvapeni, že se dá v areálu velmi dobře a za velmi pěkné ceny najíst. Fast food jsme tedy zcela vynechali (tam netuším, jak to bylo), ale jídlo v hlavním Saloonu na náměstí bylo vynikající.  Já si třeba dala borůvkové knedlíky a dostala jsem knedle s velkým K, přes celý talíř a to za 115,-  Kromě toho je na náměstí ještě i kavárnička, fast food, u amfiteátru pivo/limo/popcorn/ledová tříšť, burgery a nechybí ani pořádný westernový, tak trochu strašidelný bar a nechybí ani pizzerie. 

Co se týče hlavního programu - jsou to v podstatě taková divadelní představení - někde se střílí více, někde méně. Naše děti se zaujetím a vyvalenýma očima zvládly všechna a moc je to bavilo. Většinou to trvá něco kolem 45 minut cca. Akorát bych se návštěvy vyvarovala v opravdu horkém dni, protože na tom slunci v amfiteátru je to pak hrozně náročné. My neměli tak hrozně horko, takže se to dalo. 

Co bych ale chtěla vypíchnout a strašně moc moc pochválit je noční SHOW. Zcela upřímně (nemám za to zaplaceno :-)) byla to BOMBA. Něco tak krásného jsem dlouho neviděla a na tento zážitek budeme opravdu hodně dlouho vzpomínat. Noční show není jen o mávání ohnivýma klackama :-), ale je to fakt naprosto promyšlený, krásný, pohádkový příběh, ve kterém bojuje dobro se zlem. Kromě prince a zlé královny je tu třeba i trpaslík a drak. Žádný kýč, vše je nádherně udělané. Příběh doplňuje krásná hudba a spousta efektů..... Až mi skoro fakt slza ukápla, jak to bylo nádherný. Více už nebudu prozrazovat :-) 

Sečteno podtrženo - zážitek a vzpomínky máme na hodně dlouho. Děti byly neskutečně nadšené. A když jsem se dnes dětí ptala, kam o víkendu pojedeme na výlet, jestli někam na stezku nebo na hrad....hádejte 2x, co mi asi tak odpověděli. :-) 

PS: nezapomeňte náhradní oblečení. U rejžování zlata se nám děti neskutečně zašpinily :-)