Tropicarium Budapešť a sladký tip na konec :-)

13.06.2023

Tropicarium Budapešť byla naše první zastávka hned poté, co jsme se ubytovali. Strategicky jsme návštěvu zvolili hned na první, a to pracovní den. Je to totiž hojně navštěvované místo a chtěli jsme se vyhnout frontám. I z tohoto důvodu jsem koupila lístek dopředu online. Ten od data nákupu platí půl roku. Rodinné vstupné stálo v přepočtu cca 750 Kč. Děti do 4 let neplatí. Lístek jsem si pro jistotu ještě v ČR vytiskla, ale nemělo by to být nutností.

A i když na frontu narazíte, prostě se procpěte dopředu ke kase. Tam ten elektronický stejně musíte předložit, aby vám vydali lístek. Frontu ale nebudete muset stát.

Tropicarium je jediné místo, které není úplně v centru města, ale na okraji města a cesta k němu trvá nějakou dobu. Najdete ho v rámci obchodního centra CAMPONA.

Od stanice metra Ferenciek Tere sem jede autobus 133E, který staví přímo přes ulici u tohoto obchodního centra. Další možnosti dopravy najdete u nich na webu, nebo vám poradí apka, popisovaná v TOMTO ČLÁNKU. K dispozici je tu i šatna, a jelikož je uvnitř asi 28 stupňů, rozhodně jsme ji využili. Platili jsme za ni pro 4 os./ 800 HUF (cca 50 Kč).

Tropicarium si každopádně určitě užije celá rodina. I když je prostor menší než ve Vídni, nám se tu líbilo možná ještě o fous víc, než v Haus des Meeres.

Najdete tu různé druhy ryb, plazů, želv, pavouky, medúzy,..atd atd :-). Největším zážitkem je bezesporu velký tunel, který procházíte a kolem vás proplouvají žraloci, rejnoci, spoustu krásných ryb a rybek a když budete mít štěstí, v největším akváriu narazíte i na potápěče, kteří akvárko čistí, nebo krmí žraloky :-)

Každý den se koná nějaké krmení. Rozpis krmení najdete na jejich webu. Ve čtvrtek ve 14:30 probíhá právě krmení žraloků :-) a třeba v pátek v 15:30 pak krmení opiček.

Nedaleko vstupu najdete i malý vodopád, a u něj automaty na krmivo - za 200 HUF (asi 13 Kč) vypadnou granule pro koi kapry. Mají tu pořádné macky :-), tak drobné s sebou. Ve druhém patře děcka potěšila i ohrádka s morčaty.  

Na samotném konci pak narazíte na velkou nádrž s rejnoky. Něco podobného jako v ZOO Lešná Zlín, ale tady se rejnoci nekrmí, nicméně sáhnout si na rejnoka je dovoleno (pokud k vám tedy nějaký připlave).

💡 TIP NA ZÁVĚR: jak skončíte s návštěvou Tropicaria, jen o pár kroků dál narazíte na obchod THE PIRATE SWEETS SHOPS. No co si budem... pastva pro oči a ráj pro mlsouny :-). Narazíte tu na různá kokina, žužu, obvyklá i neobvyklá lízátka, čokoládu, něco jako velké sněhové pusinky.... no prostě samé dobroty.... až oči přecházejí :-)