Ptačí vesnička v Újezdu u Brna

28.03.2021

Naším dalším výletním cílem měl být slavný památník Mohyla Míru, který leží asi jen 5km od obce Újezdu Brna. 

V Újezdu jsme měli v plánu nechat děcka vyblbnout na místních hřištích, které byly v loňském roce otevřeny, a to se nám nakonec vymstilo :-), protože jsme se tam totálně zasekli, děcka odmítaly hřiště opustit a Mohylu už jsme tak nestíhali.  Tak někdy příště :-)  

Opravdu moc krásné hřiště, PTAČÍ VESNIČKU, najdete na ulici Rozprýmova. My jsme si sem došli z "centra města". Celé hřiště je, jak název napovídá, dělané v "ptačím"stylu. Najdete tu trampolínku, menší zastřešené pískoviště, skluzavky s prolézačkami, menší lanové překážky i houpačky všeho druhu. Hřiště je opravdu moc moc povedené. Krásný nápad i motiv. 

Druhé, mnohem menší hřiště na ulici Na Zahrádkách je zase dělané v pirátském stylu. Je tu malinké pískoviště, 2 pirátské loďe se skluzavkou, "kývací loď" s kormidlem a další prvky. Hned u hřiště je asi něco jako večerka, pokud vám tedy bude chybět nebo dojde svačina, můžete doplnit zásoby. :-) 

No a..... cože jsme to na té Mohyle chtěli vlastně dělat? Chtěli jsme si zkusit venkovní únikovou hru ZAČAROVANÝ POKLAD, která je tu pro děti připravena a o které jsem vám říkala už někdy na podzim.  Na hru potřebujete (jak již dnes bývá zvykem) telefon pro stažení aplikace a QR kódu.

Hra je určená především rodinám s dětmi, a to pro začínající a mírně pokročilé hráče. Vyřešit úkoly byste prý měli zvládnout do hodiny a na konci vás čeká odměna.

Od úterý do neděle je tu navíc v čase od 9:00 do 16:30 v provozu výdejní okénko kavárny Mohyla míru, což určitě potěší :-)