Vídeňská ZOO a Schönbrunn park

18.07.2020
  • Cíl: Schönbrunn Zoo a přilehlý zámecký park
  • Doprava: k hlavnímu vchodu do ZOO, zelená linka metra U4, Stanice: Hietzing a odtud pěšky asi 10 minut přes park nebo k jinému vchodu kolem Schönbrunn zámku, vystoupit už ve stanici Schönbrunn
  • Doprava autem: viz. webovky ZOO

Vídeňská ZOO je otevřena po celý rok a její brány se otvírají v 9 hodin. Pokud nechcete strávit mládí ve frontě, doporučuju si přivstat a být tam již před otevřením a nebo si zakoupit lístky online. My si pro návštěvu ZOO vybrali všední den. Byli jsme tam kolem 8:45 a byli jsme první :-). Děti do 6 let vstupné neplatí, dospělí platí 22 €. Není to levné, ale ZOO se nám opravdu moc líbila. 

Pavilony byli krásně upravené, většina zvířat má dostatek prostoru a obecně je celá ZOO moc příjemná. Kromě zvířat samotných tu najdete i spoustu dětských prvků a hřišť, včetně toho vodního. ZOO nám přišla docela dost velká, strávili jsme tu i s obědem přes 5 hodin. 

Největším lákadlem jsou samozřejmě pandy, které jsou s vídeňskou ZOO spojené. Nám se hodně líbilo v sekci, kde jsou akvária a sloni, resp. slůně. To jsme zastihli zrovna při "ranní lázni" a byla to sranda. :-) 

Dojem nám trochu pokazila akorát restaurace u pavilonu lvů. Beru to ale jako selhání jednotlivce, kdy se na nás servírka již od počátku mračila, pak nám donesla jídlo, které jsme si neobjednali a při kasírování nám naúčtovala jinou částku, značně převyšující tu skutečnou a očividně si myslela, že to nezaregistruju. Ostatní číšníci byli ale usměvaví. 

Naopak doporučujeme zmrzlinu nad pavilonem nosorožců. Byla vynikající a jeden kopeček vydal za dva.  

Až opustíte brány ZOO, hned se nabízí procházka parkem v okolí zámku Schönbrunn. Pro děti se tu ještě nachází Labyrint/Bludiště, u kterého je velké hřiště (vstup do areálu se platí), Kaleidoskop či matematická hádanka. V rámci zámeckého areálu je tu pro děti pak speciální dětské muzeum, které jim přibližuje vládu monarchie zábavnějším způsobem, včetně půjčení tématických kostýmů. Obojí si ale necháváme na někdy příště. :-)