Vídeňský prátr a hřiště na "Jezuitské louce"

13.07.2020
  • Cíl: zábavní park Prátr a nedaleké hřiště na Jezuitské louce
  • Doprava: červená linka metra U1nebo fialová linka metra U2, stanice: Praterstern

Vídeňský prátr věřím, že není potřeba nějak extra zvlášť představovat. Tento velký zábavní park spolu s obřím ruským kolem bezesporu neodmyslitelně patří k hlavním symbolům Vídně. 

Kromě ruského kola tu najdete několik dalších atrakcí jako jsou různé kolotoče, zrcadlová bludiště, strašidelné domy a velké množství různých horských drah, vodní dráhy atd.  U prátru jezdí i tzv. Liliputbahn, což je malý vláček, kterým se můžete projet okolím Prátru na okružní jízdě. Ta trvá cca 20 minut.

Je to jediné místo, kde se nedá platit kartou. Na jednotlivé atrakce potřebujete hotovost, vstup do samotného prátru se ale neplatí. Jednotlivé atrakce se pohybují od 2,50 € za osobu výš. Hodně atrakcí je limitováno věkem, případně výškou. Hodně atrakcí je až od 5-6 či někde až od 10 let. Ty nejbláznivější pak od 12 let. 

Nemusíte se ale bát, i ti nejmenší si tu najdou svoje. :-)  

Prátr ale není jenom zábavní areál. Patří k němu také přilehlý městský park. Hned za pomyslnou branou Prátru je hřiště, kde si můžete odpočinout od všudypřítomného hluku. Kousek za ním po pravé straně uvidíte další hřiště, jak tomu je ve Vídni zvykem:-). My jsme si tu dali pauzu, jednak proto, abysme nechali odpočinout peněženku :-), ale hlavně proto, abychom nabrali sil a vydali se přes tento park až do jeho vzdálenější části, kde se nachází krásné hřiště s obří skluzavkou. Toto hřiště je v části nazvané Jezuitská louka - Jesuitenwiese, na Google mapě lze najít jako Prater Ranch Kinderspielplatz. Od prátru je to asi 1 km chůze, případně poblíž staví bus 80A.

Hlavním prvkem je bezpochyby super dlouhá skluzavka, dlouhá lanovka a část, kde si děcka můžou hrát s pískem a vodou.

Na jezuitské louce, blíže k Prátru pak najdete další hřiště, pro změnu s dlouhou houpačkou.