Zruč nad Sázavou - Kuličková dráha a hřiště 

14.08.2020
  • Vzdálenost od Brna: 1,30 hod 

Ačkoli Zruč nad Sázavou již spadá pod Středočeský kraj, je to tak blízko za hranicemi Vysočiny, že ho zařadím i sem. Můžete sem vyrazit v rámci dovči, celodenního výletu nebo prodlouženého víkendu, protože Zruč a okolí má rodinám s dětmi rozhodně co nabídnout. 

Z Brna jste tu po dálnici za 2 hodiny, ze Žďáru nad Sázavou za hodinu a půl. 

Naše putování po Zruči a okolí jsme začali na ulici 5.května, kde se nachází Zručská kuličková dráha, dopravní hřiště a velké dětské hřiště. Bez problému tu můžete strávit půl dne a rozhodně se tady zabaví děti každého věku. 

Kuličky jsme si přivezli vlastní, nicméně za 25,- se dají koupit i v občerstvení, které k areálu patří. To však ale není otevřeno pořád. 

Kromě kuličkových drah tu najdete zmíněné dopravní hřiště, kde se za 20,- můžou děti na 20 minut svézt na šlapacích kárách. Na přilehlém hřišti najdete spoustu prvků, od skluzavek, houpaček, kolotoč, lanovou dráhu, různé prolízačky a lanové překážky, tak i prvky pro nejmenší děti. V areálu je i WC za 10,- nebo se dá jen přejít ulici do kavárny a cukrárny a WC lze využít i tam. V areálu je i několik laviček pro unavené rodiče. :-)  

Až se děti dostatečně vyblbnou a poztrácí všechny kuličky:-), stačí přejít silnici a  parkem, asi po 5 minutách, dojdete z místnímu zámku. V parku je například i Vodácké muzeum, které jsme ale vzhledem k dětem nenavštívili.  Za to jsme zavítali na Stezku rytíře Miloty Kolowrata, která se nachází v "zámeckém příkopu". Děti platí 50,-, rodiče nic. Na zábavné stezce děti plní úkoly hodné pravých rytířů. Můžou si vyzkoušet střelbu z luku, hod sekyrou, kuželky, běhání mezi pytli a nechybí ani souboj mečem. Musím říct, že to děti  strašně bavilo a moc si to užily. 

Zámek toho nabízí mnohem více. Můžete třeba navštívit Svět kostiček a panenek či expozici Příběh řeky Sázavy, která je určena dětem. To si ale necháváme na někdy příště :-). 

Ve Zruči se ještě můžete vyšlápnout na rozhlednu Babku.