Vranov u Brna - Stezka Babí lom s Mravencem Lesíkem (2021)

09.04.2021

Vranov u Brna s nedalekou stezkou i výšlap na rozhlednu Babí lom po hřebeni už jste u nás určitě viděli. Oba články připomínám zde - Stezka Babí lom s Mravencem Lesíkem, a po hřebeni na Babí lom. 

Tentokrát jsme opět startovali z parkoviště u Penzionu Na Gruntě a samozřejmě jsme nevynechali návštěvu samoobslužného baru, který tam při naší poslední návštěvě ještě nebyl. Načepovat si můžete pivko, kofolu, svařák i prosecco, tak si hlavně nezapomeňte drobné :-) 

Hned u parkoviště je skluzavka s houpačkami a již brzy se tam taky otevře koblihárna/minipekárna. :-) 

  • Trasa: 6,5 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO 
  • Doprava: auto nebo MHD - zastávka Vranov křižovatka., z Brna bus č. 57 z Tomkova nám. a bus č.41 z Královo pole nádraží. 

Cestou na stezku jsme ani tentokrát nevynechali "návštěvu" prasat v ohradách. Jedno si vyloženě říkalo o pořádnýho hubana :-)

Po červené TZ, po NS Krajem říčky Ponávky dojdete až k Lesnímu baru u Jelínka. Ten má aktuálně otevřeno jen o víkendech a svátcích, a to v době od 11 hod - 17 hod. 

Tady na rozcestí se pak stačí dát doprava a sledovat ukazatele Mravence lesíka.  Stezka má 2 km a 10 tabulí, kde se děti něco dozví o každodenní činnosti lesníků. U všech zastavení je dřevěné zvíře a u některých i "LESOCVIČNA". 

Až se budete vracet zpět k baru u Jelínka, můžete si udělat ještě malou odbočku a omrknout bydlení na stromě, tzv. Tree house. (bod 8 na naší mapce na konci článku).

Cestu zpět na parkoviště jsme tentokrát vzali jinudy, přes les a dobře jsme udělali. Cesta lesem byla velmi příjemná s krásnými výhledy na místní kostel a stádo ovcí, pasoucí se na loukách okolo. Určitě doporučujeme jít tudy, než se vracet stejnou cestou. :-)