Zámek Lednice a okolí

27.04.2024

Nedávno jsme se s přáteli vydali na výlet do Lednice. Docela dlouho jsme tu nebyli a chtěli jsme si udělat procházku zámeckým parkem. 

První zastávkou byla Hospůdka U Korunky, mimo centrum Lednice, kde jsme měli zamluvený stůl na oběd. Jídlo bylo opravdu moc dobré, za nás velká pochvala. Akorát POZOR! neberou karty, víceméně v celé Lednici neberou nikde karty překvapivě !! (Žádný dětský koutek v této restauraci není). 

Poté jsme se přesunuli na parkoviště nedaleko zámeckého parku, Parkoviště Slovácká (u fotbalového hřiště). 

Následovala pohodová procházka zámeckým parkem, až k Minaretu a okruhem zpět, k zámku. 

Do zámku jsme s dětmi nešli, ale zašli jsme se podívat do Zámeckého skleníku, který je též kulturní památkou.   

Po parku se můžete svézt i na voze taženém koňmi, nebo si můžete zaplatit lodičku. Lednice je velmi krásná, ale má 2 nevýhody. Jednak je tu opravdu hodně lidí a je to velmi drahá lokalita. 

Za hlavním parkovištěm ještě můžete navštívit výstavu Soch z mořského písku, která se tu každoročně koná a vždy je na jiné téma. Michal Olšiak letos tvořil na téma Japonsko. Při naší návštěvě Lednice, bylo ještě zavřeno, minuli jsme zahájení těsně, nicméně nějaké fotky z předchozích let najdete v našem starším článku z Lednice. 

V Lednici se také ještě nachází Muzeum hraček, které s dětmi můžete navštívit. 

Hned u fotbalového hřiště, kde jsme parkovali, je takové letní bistro se zahrádkou. K dispozici pivo, limča, utopenci, možná ještě něco dalšího menšího k snědku a malé dětské hřiště, kde se děcka ještě trochu vyblbnuly :-)