Vánoční Břeclav a výstava Pat a Mat 

28.03.2021
  • Vzdálenost od Brna: 40 minut

Edit: Výstava PAT a MAT je nyní otevřená do 26.5. 2021 👍

Do Břeclavi se samozřejmě můžete vydat autem, po dálnici z Brna jste tu cobydup, ale využít můžete i vlak, protože rychlíkem z Brna jste tu za 40 minut a máte tak parádní výlet vlakem.  

A cože vše tady na vás teď v zimě čeká? 

V nádražní budově se můžete zastavit v pidi Muzeu železnice. Vstup je zdarma, je tu jedna velká místnost, kde si s dětmi můžete zahrát pexeso nebo se zabavit na interaktivní tabuli, kde na děti čeká třeba puzzle, pexeso, malování či kvíz. Vše samozřejmě s železniční tématikou. Navíc před budovou nádraží najdete i docela velkou cukrárnu, kde si určitě vyberete něco dobrého k snědku či na zahřátí. Mají tu i malinkatý dětský koutek, ten je však kvůli aktuálním vládním nařízením nepřístupný.   

Asi 1 km od nádraží pak najdete malou budovu břeclavského muzea, kterému se říká Muzeum pod vodárnou. Najdete ho na sídl. Dukel. hrdinů a na děti tu až do konce ledna čeká interaktivní výstava PAT a MAT, která všem přiblíží svět těchto nestárnoucích expertů, kutilů. Děcka si tady můžou třeba namalovat svoje vlastní obrázky do Praxinoskopu, vymalovat omalovánky, poskládat několik různých skládaček, anebo nasadit montérky a zamakat na zahradě :-). Rodiče se určitě začtou do historie natáčení tohoto večerníčku a spoustu, spoustu dalšího.

Výstava je pěkná a určitě vám zpříjemní tyto pošmourné dny.

Vstupné je spíše symbolické, dospělý za 60,-, děti od 3 let za 40,- . Vše vám ochotně vysvětlí paní, která to tam má na starosti. My jsme tam byli hodnou chvíli sami a tak je paní docela smutná, z toho, že moc lidi nechodí. Určitě tedy vyražte, podpoříte tak naši skomírající kulturu.

Více k výstavě zde: https://www.muzeumbv.cz/aktuality/pat-a-mat

A načerpáte tu pravou vánoční atmosféru, protože v parku hned naproti vlakovému nádraží tu mají nádhernou vánoční výzdobu, kterou si určitě užijete všichni. Parku dominuje velký vánoční strom s betlémem, najdete tu ale i Ježíškovu poštu a část parku lemují stromky nazdobené dětmi z MŠ. Celou atmošku navíc doplňují koledy, které se parkem linou. Prostě nádhera!! Super bonusem bylo navíc i počasí, protože zatímco u Brna celý den mrholilo, tam bylo krásně sucho.