ANTHROPOS Brno: Na Moravu nejen za mamuty

16.10.2023

Obě naše děti mají skvělé paní učitelky a v jedné třídě mají třídního maskota, plyšáka FIALKU. Každé dítko během školního roku dostane Fialku domů na víkend, spolu s deníkem, kam se píšou všechny Fialčiny zážitky, lepí se fotky a děti si to pak hned ve třídě s paní učitelkou po víkendu čtou, aby zjistily, kam se Fialka podívala.  

No a nedávno přišla řada i na našeho malého výletníka a tak s námi Fialka vyrazila do ANTHROPOSU, podívat se nejen na mamuty. :-) 

Toto interaktivní muzeum, nacházející se v brněnské části Pisárky, vás zavede na cestu do dávné minulosti a do světa pravěkého člověka.

Pro děti je návštěva Anthroposu nejen zábavná, ale i vzdělávací. Děcka na vlastní oči uvidí rekonstrukce pravěkých lovců, prvních zemědělců a dalších historických postav. Děti pak lépe pochopí, jak naši předkové žili a jakými nástroji a dovednostmi disponovali.

Ale to není vše. Muzeum Anthropos také nabízí pohled do tajemného světa archeologie a antropologie. Pro starší děti a dospělé je to okno do výzkumu lidské evoluce a historie. Muzeum hostí i různé výstavy a akce, které se během roku obměňují.

Fialka v Anthroposu
Fialka v Anthroposu

Až do konce roku 2024, se tu v přízemí můžete podívat na výstavu Když Brnem táhli mamuti - Galerie Zdeňka Buriana. Nenajdete tady ale jenom obrazy. Jsou tu i různé pravěké předměty, které si můžete osahat, maličký koutek pro děti, kde si děcka můžou něco namalovat nebo vyzkoušet pravěkou masku. Ke shlédnutí je tu i kraťoučký animovaný film z pravěku :-) 

Rodinné vstupné na výstavu Když Brnem táhli mamuti a do stálá expozice stojí přívětivých 350,-

Dole u pokladen je i malá kavárna a lze zakoupit i nějaký ten suvenýr. 

Fialka s Šamanem
Fialka s Šamanem

Před Anthroposem je jedno klasické hřiště a jen pár kroků od budovy je jedno pravěké. Když je hezky, je tu k dispozici i venkovní zahrádka. 

Je tu zastávka trolejbusu - zastávka Anthropos a jede jich sem hned několik (25,26, 37). Nejbližší zastávka šaliny je zastávka Pisárky - šalina č.1. 

Parkovat lze hned u parku, nedaleko Zahrádky na Střeláku (vedle jebudova střelnice) 

Chudák Fialka ten náš výlet málem nepřežila :-). Hrozilo jí sežrání zaživa.
Chudák Fialka ten náš výlet málem nepřežila :-). Hrozilo jí sežrání zaživa.