Bystřice nad Pernštejnem - Centrum Eden - update 2022

18.07.2022
  • Vzdálenost od Brna: 50 min.

V Centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem jsme už byli několikrát a moc rádi se sem vracíme, protože tam prostě není nuda. Areál se skládá ze tří částí - Panský dvůr, Horácká vesnici a Ekopavilon

Všechno je tam baby friendly.  Kromě krtince, který je u dětí asi nejoblíbenější je Panský dvůr hodně interaktivní. Děcka si tu můžou hodně věcí osahat, očichat, vylézt na traktor, pohrát v malé herně, zkusit si cepem pomlátit obilí a spoustu dalšího.   

V Horácké vesničce můžete nahlídnout do jednotlivých chaloupek a dozvědět se něco o různých lidových řemeslech a nechybí ani zvířátka. Ekopavilon je spíše pro děti starší, ale navštěvujeme ho i s těmi menšími. 

K areálu patří i menší venkovní hřiště. 

Super je, že vlak staví opravdu nedaleko. My si tu naposledy udělali celodenní výlet právě vlakem. Kdo by jel od Brna, je potřeba přestoupit na motoráček v Tišnově. 

Na pokladně centra děti dostanou mapku areálu a během objevování celého areálu luští tajenku, za jejíž vyluštění pak při odchodu dostanou na pokladně sladkou odměnu. 

Jak jsem psala výše, nejoblíbenějším místem je určitě velká krtčí nora se skluzavkou a určitě i krmení zvířátek ve skanzenu pomocí kukuřičných kuliček (doporučujeme velkou zásobu 5ti korun s sebou :-)) 

Bystřice je obecně neskutečně babyfriendly město. Najdete tu spoustu dalšího vyžití pro děti, a to ať již v městě samotném, nebo v blízkém okolí . Všechny výlety najdete u nás na webu v kategorii Kam chci jet či  Vysočina, nebo hledejte na naší interaktivní mapě :-)