Den 1. - Srbská Kamenice, Panská Skála a Belveder 

19.08.2018
  • Okres: Děčín
  • Trasa: na Vyhlídku 1,3 km + 1 km k lesnímu divadlu. Tam i zpět tedy cca 4,5 km 
  • Náročnost: střední 
  • Kočárek: částečně ANO (viz popis níže)

Jelikož na výlety vyrážíme vždy brzy ráno, tak toho dost stihneme. Každý má svoje tempo a tak vám náš itinerář vůbec nemusí vyhovovat. Berte tyto tipy opravdu jen jako tipy, co tam kde omrknout, aby to pro děcka bylo atraktivní.  

Náš první celodenní výlet v této oblasti zahajujeme v obci Srbská Kamenice. Auto necháváme u Kavárničky v přírodě (najdete na mapě), a jdeme naučnou stezkou Srbská Kamenice až k Vyhlídce na jezírkem. Po cestě minete ohradu s kozami, malé Venkovské zemědělské muzeum, nápadité hřiště a podél řeky se dostanete až ke žluté TZ, kterou vystoupáte až na Vyhlídku, která se nachází na skále. S kočárkem se dá dostat až k rozcestí pod vyhlídkou. 

Až nahoře třeba posvačíte a dostatečně se pokocháte výhledem, sejděte opět dolů a vydejte se směrem do obce. Tam narazíte na informační centrum, ve kterém je i menší dětský koutek. Pokračujte dál po silnici, jakoby podél řeky až dorazíte k dřevěnému mostu přes řeku. Touto cestou dojdete k naší další zastávce a tím bylo lesní divadlo. Cesta je do kopce, ale je to jen kousek. Nikde jsme nikoho nepotkali a tak jsme si tam s dětmi zaimprovizovali a zahráli si Červenou Karkulku.  

Poté se autem přesouváme na vyhlídku Belveder. Tam jsme v klidu poobědvali a jen se kochali krásným výhledem na kaňon Labe. 

Po obědě jsme potřebovali, aby děti usly, takže se trochu nelogicky vydáváme opačným směrem a vyrážíme směr Panská Skála, která je známá především jako kulisa černobílé Pyšné princezny. Nahoře děcka šplhaly sem a tam, takže na nich žádná únava ani nebyla vidět. 

České Švýcarsko jsme nenavštívili rozhodně naposledy