Den 4. - Tiské stěny a Pyšná princezna podruhé ⭕

22.08.2018

Další den se naším cílem staly Tiské stěny a můžu říct, že to bylo naprosto úžasný místo. Líbilo se nám tam snad i víc než v Prachovských skalách či Adršpachu. 

Turistů tam bylo naprosté minimum a byl to fakt ráj pro děcka i dospělé. Všude můžete lézt, šplhat, prozkoumávat. Děcka byly nadšený.  Na prozkoumávání si můžete vybrat malý či velký okruh. My si vybrali ten malý, který má asi 1km, ale i tak jsme tu strávili minimálně 2 hodiny. Dole před vstupem do stěn jsme pak v restauraci poobědvali a vydali se na Dolsky mlýn. I tady se natáčela scéna z Pyšné princezny. To byla ale mlýn ještě celý a funkční. 

Na mlýn se můžete dostat z více míst. My si vybrali kratší, ale o to náročnější cestu. Auto jsme zaparkovali u hotelu Lípa a odtud se po modré TZ, po 1km, dostali až ke zřícenině mlýna. Ovšem takovou šílenou cestu jsem opravdu nečekala :-)

Zpočátku jdete po prašné cestě až k lesu, kde už na vás čeká jen strmá cesta dolů po velkých schodech, mezi skalami. Příroda to byla opravdu nádherná, ale ty schody se mi zdáli nekonečné a při představě, že to půjdu nahoru zpátky a ještě s dětmi, se mi dělalo špatně :-).

Stálo to ale za to. Mlýn jsme si prošli kde to šlo a jelikož hned u něj teče řeka, neváhali jsme. Doporučuju tedy ručníky přibalit s sebou do batohu.