Ivančice - Hřiště u skály Pekárka a ivančická hřiště 

25.04.2020
  • Vzdálenost od Brna: 30 min.

Fičák, který venku v sobotu panoval, nás neodradil od dalšího výletu a tak jsme nabalili sváču a vyrazili vstříc dalšímu dobrodružství. Prvním cílem se nám stala naučná stezka Pekárka, která se nachází hned za Ivančicemi.  

  • Trasa: okruh Pekárka 2km, Ivančice cca 2,5 km
  • Náročnost: Mírná
  • S kočárkem: Pekárka NE

Není tu nikde žádné parkoviště, ale občas se místečko u silnice najde. Do lesa se vchází od silnice a u "vchodu" do lesa je značka Přírodní památka. První část stezky vede do mírného kopce, úzkou uličkou, ale není to žádný dlouhý,  náročný kopec. Celý okruh má totiž jen asi 2km. Cestou narazíte na 5 zastavení. Má jich být 6, ale to 1 jsme nenašli a až později jsem zjistila, že panel č. 1 není osazen.  

Až dojdete k poslednímu zastavení, kde teď kvete i krásný šeřík, hned u něj je vyšlapaná cestička a ta vás dovede až dolů. Tam na děti čeká překvapení v podobě parádního hřiště, o které se tam někdo pěkně stará. Jsou tam různé druhy houpaček, kolotoč, skluzavky, posezení, ale i pískoviště se spoustu různých hraček.  

Když se děcka dostatečně vyřádili, vydali jsme se zpět k autu. Těsně za hřištěm vede cestička dolů k silnici. Cesta podél silnice byla trochu nepříjemná, protože s dětmi nerada chodím po silnici, ale úsek měl asi jen 300m a provoz tam není nijak výrazný, takže se to dalo. 

Pak jsme se přesunuli do nedalekých Ivančic a určitě se tam někdy vrátíme, protože vše, co Ivančice nabízí, se nedá obejít v 1 den. 

Naším cílem se stalo pár tzv. Ivančických zastavení. Celkem jich je 9 a najdete je jak v Ivančicích samotných, tak i v blízkém okolí. Nejdříve jsme vyrazili k Rakovi a za Ledňáčkem. Tato dvě se od sebe nachází asi 600m. Nachází se na cyklostezce, takže klidně dětem s sebou vezměte kola či odrážedla, protože cesta je tam parádní. Auto jsme nechali zaparkované na malém parkovišti za přejezdem (viz mapka). Odtud se dostanete pohodovou chůzí k oboum zastavením (tam i zpět cca 2,5 km). 

Po návratu k autu nás ještě lákalo jedno zastavení, a to Zastavení U Šneka. Tam se děcka opět dostatečně vyblbli, protože je tam i krásný hřiště a zaparkovat se dalo hned u toho, což jsme, kvůli únavě, opravdu už ocenili. :-)