Fantasy Muzem & Galerie u Nedvědice

04.08.2021

V malé obci Černvír, hned u Nedvědice a hradu Pernštějn najdete 1. steampunkové muzeum a galerii u nás. Muzeum najdete na adrese Černvír 30. Přímo u něj je možno zaparkovat, je tu zázemí pro děti, a to  skluzavka a menší hrací koutek pod střechou pergoly. Je také možnost si tu dát něco nealko k pití. 

Muzeum není nijak velké, nachází se na půdě rodinného domu a jeho návštěva je tak na 20 minut, proto je to tedy spíše zpestřením výletu ideálně třeba v okolí hradu Pernštejn. Návštěva si myslím je vhodnější určitě spíše pro děti starší a spíše je to klučičí záležitost. :-) Určitě se tu bude líbit všem milovníkům příběhů Julese Verna či Karla Zemana a fantasy obecně. 

Jednotlivé exponáty jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, od železa, hliníku, až po polystyren či dřevo a sklo. Za vstupné pro 2+2 jsme zaplatili 140,- 

Muzeum je otevřeno pouze o hlavních prázdninách. Jindy na objednání. 

V okolí doporučujeme určitě prohlídku hradu Pernštejn, nebo jít NS okolo hradu, ZDE nebo si můžete jet zachytat ryby do nedalekého rybářského areálu za Nedvědicí. Více k rybaření ZDE. Případně si můžete vybrat nějaký jiný výlet v okolí, a to na naší interaktivní mapě :-)