Hustopeče - Křížový kopec

25.02.2021

Hustopeče mají všichni spojené především s mandloňovým sadem a slavnosti Mandloní, které se každoročně konaly v březnu. I my se těšíme, až mandloně opět vykvetou a bude možné se projít kolem rozhledny krásným sadem, nicméně slavnosti se ani letos bohužel v březnu konat nebudou. O tom ale stejně povídat nechci. 

Dnes mám pro vás jiné tipy, co se dá v Hustopečích navštívit. 

V tomto článku - "Hustopeče - díl I." vám povím o Křížovém vrchu a o pohádkové stezce, která na něj aktuálně vede. 

  • Vzdálenost od Brna: 25 - 30 min.
  • Trasa: 2 km tam i zpět 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek:  ANO

Pohádkovou stezku připravilo místní CVČ Pavučina a mají to moc pěkně připravené. Stezka je vhodná spíše pro menší děti, má 14 zastavení s úkoly a s dětmi si ji můžete projít až do 28.3.

Do Hustopečí můžete dorazit autem a nebo pohodlně i vlakem od Tišnova, Kuřimi i Brna - jede sem přímá linka S3. 

Výchozím bodem je tedy nádraží. Odsud se vydáte nahoru směrem do lesa. Od nádraží je to jen pár set metrů. Cesta na křížový vrch vede do kopce, ale není to vůbec nic hrozného. Po cestě tedy narazíte na stromech na jednotlivé kvízy pro děti, přičemž každý kvíz je doplněn krátkým úryvkem z pohádky. 

Na samotném křížovém kopci narazíte na zastřešené posezení, kapli Sv. Rocha, velký kříž, ale především na odpočinkovou zónu. Najdete tu třeba hmatovou stezku ve tvaru obřího šneka, několik balančních prvků ve tvaru zvířátek (dřevěnou ještěrku či dřevěnotravnatého ježka). 

Až sejdete zpět k nádraží, tak hned za nádražím, přes hlavní silnici najdete cukrárnu Mandlárnu. Funguje tu výdejové okénko, takže si můžete dát horkou čokoládu, kávu či svařák, případně i něco jiného dobrého. :-) 

A pokud se vám náš další tip líbí, budu ráda za sdílení dál a těšit se můžete i na pokračování. Ještě mám pro vás další 3 místa, která v Hustopečích stojí s dětmi za návštěvu :-)