Imaginárium bratří Formanů na zámku Uherský Ostroh - do 3.9.2023

19.07.2023

Po naší prohlídce podzemí ostrožského zámku jsme se ještě v rámci zámku zašli podívat na interaktivní výstavu IMAGINÁRIUM BRATŘÍ FORMANŮ. O této výstavě jsme nevěděli, zjistili jsme to až na místě. Tato výstava je nicméně putovní, už jsme na ní jednou kdysi byli v Litomyšli, i když tenkrát to bylo ve větším formátu a větším prostoru. 

Výstava není nijak extra veliká a za mě si jí asi nejvíc užijou menší děti, tak do 8 let. Pro starší děti tu za mě už moc není. Nicméně rodinné vstupné na tuto výstavu je 200,-, což za nás bylo v pořádku :-)

Imaginárium bude otevřeno do neděle 3. září 2023 a najdete ho v Zámecké galerii, nicméně lístky se normálně kupují na pokladně zámku, resp. v Informačním centru.  

Jedná se o hravou výstavu, kterou si sami můžete oživit divadelním představením, můžete si zahrát Člověče nezlob se a najdete tu prostě takový menší výtvarný svět fantazie, který oživují různé interaktivní předměty. Děti loví rybky, dají závod dřevěných autíček, vyzkouší si Praxinoskop apod. 

Fantazie tu nemá žádné hranice, a právě to se v Imaginariu snaží ukázat :-) 

Imaginárium bratří Formanů je otevřeno vždy od úterý do neděle, od 9:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:00. 

V rámci zámku je tady i vinárna/kavárna. Mají jak posezení uvnitř, tak venku. Uvnitř je malý dětský koutek s hračkami. Zmrzlina je též k dispozici :-)