Brno - Růženin lom - Stezka rákosím ⭕ 

08.02.2020

V tento únorový den bylo moc krásně a tak se cílem naší cesty stal Růženin lom pod Hády a jeho Stezka rákosím. 

  • Trasa: okruh cca 4 km
  • Náročnost: střední
  • Kočárek pro tuto trasu: NE

Auto jsme nechali kousek od hotelu Velká Klajdovka a odtud jsme se po zelené TZ vydali směrem k lomu, ale hned na rozcestí U Hádecké planinky odbočujeme ostře vlevo, z kopce. Cesta vede kolem plotu, který lom lemuje. Po cestě je spousta velkých schodů, což si děcka náležitě užily.  Dolů se jde tak dlouho, dokud nenarazíte na vchod v plotě s cedulí Růženin lom. 

V lomu se můžete procházet jak je libo, ale určitě nemiňte Cestu rákosím. Je to takový chodníček, který se vine nad vodou, mezi rákosím. Cestou tak třeba uvidíte nějaká místní zvířata, která se tu ukrývají. Nás hlavně zaujali stopy vypálené v chodníčku, a tak můžete s dětmi hádat, kterému zvířeti dané stopy patří.  

Když jsme měli lom dostatečně prozkoumaný, tak jsme branou, kterou jsme vešli, zase odešli. Stejnou cestou zpět jsme se vracet ale nechtěli, protože by byla pro děti hodně náročná, a tak jsme vyšli na silnici, která vede kolem kynologického cvičiště směr ke Klajdovce. Kousek za cvičištěm jsme ale opět uhli vlevo do přírody a cestička ve svahu nás vyvedla kousek od hotelu Velká Klajdovka.