Jeseníky - úžasný tip na ubytování s dětmi

03.10.2023

Když jsem hledala ubytování v Jeseníkách, na bookingu na mě vykoukl Apartmánový dům Pasťák, který mě fotkama hned zaujal svým vyžitím pro děti. Přesně to my oceníme hlavně v případě, kdy si chceme po celém dni odpočnout, ale děcka mají stále spoustu energie na to blbnout a řádit. 

Na Bookingu ho najdete ZDE: APARTMÁNOVÝ DŮM PASŤÁK

Pravda, název je trochu zvláštní a na první dobrou trochu možná vyděsí, ale je to proto, protože to kdysi opravdu bylo výchovné zařízení. Nicméně nyní je dům upraven na 9 apartmánů, z nichž každý má svoji koupelnu i kuchyň a cítíte se tam skoro jako doma. 

Hřiště pro hosty
Hřiště pro hosty
Vnitřní hernička pro hosty
Vnitřní hernička pro hosty

Dům se nachází v Koutech nad Desnou, nedaleko lanovky na Medvědí horu a Dlouhé Stráně. 

My byli v apt. č. 5 a měli jsme 2 ložnice a 2 záchody, což bylo fakt super :-),hlavně ten luxus dvou WC :-). V kuchyni bylo víceméně vše, co jsme potřebovali. Lednice, mikrovlnka, konvice a samozřejmě dostatek nádobí.  

V přízemí domu je automat na nějaké drobnosti a knihovna pro všechny věkové kategorie. V budově je k dispozici i kolárna/lyžárna. Parking je u domu zdarma. 

Také tu najdete něco jako společenskou místnost - nazývají to Kavárna. Ta se zdá je ale otevřená jen mimo sezónu. Uvnitř je možnost posedět a půjčit si různé deskovky. 

Společenská místnost/Kavárna
Společenská místnost/Kavárna

Co je úplně skvělý je hřiště. Celé je oplocené a děcka se tady určitě zabaví. Je tu starý "retro koule kolotoč", prolézačky, klouzačky, trampolína, ping pong stůl a zahradní domeček, kde je nějaké sportovní vybavení a další drobnosti pro děcka. Na zahradě je i ohniště a venkovní bazén. 

V přízemí domu je hernička. Ta si myslím je použitelná tak pro děti do 8 - 9 let. 

Asi 100m od domu je hospůdka. Spíš takové místo pro pivaře a milovníky kvalitních rumů. Těch tady mají na výběr fakt hodně. Na limču a na pivko, klidně i s sebou, je to ale určitě fajn :-). Z jídla tu mají akorát pizzu (my nezkoušeli) a platí se jen hotově. 

Restaurace jsou pak dostupné v nedaleké Loučné nad Desnou (doporučuju raději), nebo 300m od domu v areálu Kouty.