Kitzensteinhorn - s dětmi na vrchol 3029 m

21.06.2021
  • Trasa: max. 1km
  • Náročnost: střední
  • Kočárek: kvůli všudypřítomnému sněhu NE
  • START: možností je několik, my startovali za Kaprunem, lanovka Panaromabahn, ulice Kesselfallstrasse, Parking zdarma. Případně bus č. 660 z nádraží Zell am See. 
  • VSTUPNÉ: s letní kartou Zell am See zdarma až na úplný vrchol, včetně všeho, co je nahoře
  • Test: pouze restaurace
  • Provoz lanovky ZDE

Dostat se až na samotný vrchol, do výšky 3029 m,  to není jen tak :-) 

Až na úplný vrcholek vás dostanou celkem 3 lanovky, takže musíte dvakrát přestoupit. Z Panoramabahn jsme přestoupili na Gletscherjet II, a poté jsme se přesunuli na Gletscherjet 3+4, která vás doveze nahoru. Mezi 3 a 4 nevystupujte. Výstup je pro lyžaře jen. Lanovky 3 a 4 na sebe navazují.

Jakmile se dostanete na vrchol, odsud ještě běžte na Gletscher shuttle. Je to takový velký vagón vláček, který vás vyveze do toho nejvyššího místa. Tady najdete restauraci, ve 2. patře velkou "terasu", kde je ten nejvyšší bod TOP OF SALZBURG 3029 m, dále v 1. patře kino, kde se promítá 12 minutový film o místní přírodě a krásách NP. Naopak v přízemí najdete vstup do 360 m dlouhého tunelu, který vás dovede na skleněnou vyhlídku. Tunel vede hluboko horou, celá cesta je z kopce, zpět tedy do kopce.  V tunelu je něco jako galerie NP, se svými poklady.  

Strávili jsme tu cca půl dne a stejným způsobem jako nahoru, jsme se pak dostali dolů.

Určitě doporučuju se sem vydat, pouze když je pěkně. Naskytnout se vám tak neskutečně překrásné výhledy na všechny hory kolem. Nezapomeňte dětem nabalit čepici a teplejší oblečení. Dole bylo ráno tak 25, my nahoře měli 6 stupňů, ale v hoře byla dost zima. Určitě tak maximálně 0.

Nedaleko najdete vstup do soutěsky Sigmund Thun Klamm, s krásnou procházkou kolem Klammsee. Více o tomto místě se dozvíte v dalším článku.