Lesní park a lesní koupaliště Borová u Poličky 

11.07.2021
  • Trasa: tam i zpět cca 5 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárky: ANO 
  • Ručníky s sebou :-) 

Nedaleko Kukyho stezky je obec Borová u Poličky. Tady jsme si udělali výlet, který vám zabere více jak půl dne. My tedy na výlety vyrážíme vždycky brzy ráno, abysme si den užili beze spěchu, ale zároveň abysme čas využili na maximum. V tomto dni jsme zvládli níže popsanou Borovou, Luckého vrch a Kukyho stezku. Všechna místa jsou od sebe vzdálená jen pár kilometrů. 

První zastávkou v Borové byla Minifarma Falbgery. O prázdninách by mělo být většinou otevřeno denně od 9 - 17 hod. Kvůli bezpečí zvířat i návštěvníků je farma s komentovanou prohlídkou. 

Je to farma/statek, kde jsou především různá domácí zvířata, ať již standardní, tak netypické druhy. Najdete tu psi, kachny, králíčky, slepice, bažanty, kozy, ovce, prasátko, poníka (bacha kouše), kuřata, papoušky a další. Paní majitelka má bezesporu srdce na pravém místě a je vidět, že je to opravdu milovnice zvířat a o zvířátka se pěkně stará. Upřímně ale vstupné se mi zdálo přemrštěné - vzhledem k množství zvířat. Dospělí 80,-, děti 70,- cena celkem tak má blízko mnohdy k rodinnému vstupnému do ZOO. Je to ale samozřejmě věc názoru. 

Každopádně tak či tak dětem se tam samozřejmě líbilo. 

Poté jsme pokračovali směrem k lesu, podél kostela, přes chatovou oblast po Borovské NS až k místnímu "lesnímu" koupališti. Je to volně přístupné koupaliště uprostřed lesa, tedy ZDARMA. :-) Hned u něj je lanový park a lanovka, kde děcka můžou blbnout jak se jim zlíbí. 

Až se vykoupete, vyblbnete, tak dále po asfaltce narazíte na roubenou chalupu, kde se nachází Švandova hospoda u lesa. Za nás byla otevřena jen zahrádka, ale jídlo bylo moc dobré a pro děti tu je trampolína, pískoviště a sestava s houpačkou. 

Zázemí pro děti u roubenky
Zázemí pro děti u roubenky

Poté jsme se stejnou cestu vrátili zpět a autem popojeli dále na Lucký Vrch. Děcka bych už do kopce nedostala, takže jsme to dali autem. 

Nahoře není vyloženě nic speciálního. Je to horská turistická chata, ale jsou tu krásné výhledy nejen na Vysočinu, ale i na Orlické hory či Jeseníky. Tady jsme tedy udělali jen krátkou zastávku na zmrzlinu a kafe a děcka chvíli blbnuly pod chatou. Je tu zázemí pro děti s trampolínou. 

Co mě ale zaujalo a co může být super TIP pro všechny dobrodruhy je tzv. LUCÁK - veřejné tábořiště s ohništěm, které se nachází pod chatou. Platí se jen 40,- na osobu/den a k dispozici jsou i sprchy/WC. Takže kdo rád stanuje tzv. na divoko, tak tady by se vám mohlo určitě líbit. :-) 

Z Luckého vrchu jsme se ještě vydali na nedalekou Kukyho stezku. Ta není nijak dlouhá, takže to pro děti byla taková fajn tečka na závěr. :-)