Boršice u Buchlovic - Restaurace a farma na Haldě a NS Lovců mamutů (NS⭕)

18.07.2018
  • Vzdálenost od Brna:  1 hod

Krásným tipem na celodenní výlet jsou Boršice u Buchlovic. Do Boršic doporučuju přijet aspoň dvě hodinky před obědem a vyrazit na místní Stezku lovců mamutů. 

  • Trasa: 1,5 km
  • Náročnost: střední
  • Kočárky: NE, náročná trasa do kopce

Stezka je od zaparkování dlouhá necelých 1,5 km a rozhodně není vhodná pro kočárky. Asi čtvrtina stezky je do kopce, takže menší děti se musí poponášet, ale to hlavní, je pak už jen a jen z kopce. Děti sledují stopy zvířat, na naučných panelech se dozví něco o tom, jak lovci mamutů vypadali, jak žili, jaká zvířata lovili. A nakonec nechybí ani ten mamut. 

Po absolvování stezky opravdu doporučuju navštívit Hospůdku a farmu na Haldě, která se nachází téměř na konci obce.
Děti zde najdou tolik zábavy, že tam můžete strávit zbytek dne. Dobře se tam najíte a samozřejmostí je dobře vybavené dětské hřiště hned u restaurace a nechybí ani točená zmrzka. Můžete se podívat na spoustu zvířat, protože areál je i farmou. Pod restaurací je menší rybník, kolem kterého vede naučná stezka o sladkovodních rybách. Je tu i vodní dělo, které děcka zaručeně nadchne. V areálu je ještě jedno hřiště, včetně dětské "lanovky" a o víkendech se s dětmi můžete svézt i na koních.