Blansko - Macocha a Punkevní Žleb v "době rouškové" ⭕

24.04.2020
  • Vzdálenost od Brna: 35 min

Zatímco Punkevní a další jeskyně Moravského krasu zůstávají stále zavřené, vláček i lanovka jsou v provozu. Sice za přísných hygienických pravidel, ale jsou.  

  • Trasa: naše 3,5 km
  • Náročnost: mírná
  • S kočárkem: NE 

Vláček nepojme tolik lidí, protože lavice jsou volné jen ob dvě, ale nebyl s tím žádný problém, protože jsme i tak měli celý vláček jen sami pro sebe a to samé platí i o kabince lanovky. A ačkoli jsme měli batoh plný svačiny, i tak se nemusíte bát, že byste na výletě umřeli hlady. Obslouží vás u okénka přímo na Skalním Mlýně, stejně tak na horním můstku v Chatě Macocha. Otevřené jsou i suvenýry nahoře u můstku. 

K tomuto ještě pár upozornění: 

 - vezměte si hotovost, protože IC je též zavřené a lístky se kupují přímo u řidiče

- vláček stále jezdí v zimním režimu 

- nikde jsme "nepotkali" otevřené WC

Tras, které můžete zvolit je nespočetné množství. My vláček i lanovku využili na jednosměrnou jízdu, z čehož byli děti samozřejmě nadšené. Od Horního můstku jsme sešli k Dolnímu a od rozcestí jsme se pak po modré TZ vydali zpět na hlavní parkoviště u Skalního Mlýna. 

Jeden kilometr se šlo pouze z kopce, přes hodně kamenitou cestu, podél dřevěného zábradlí. Jakmile sejdete dolů k silnici (Pod Salmovkou), pak už je to k parkovišti jen 2,5 km, celou dobu po rovině. Víceméně kopírujete NS Macocha a po cestě tak můžete probádat různé malé jeskyně.  Je to úžasná procházka. Jarní příroda Moravského Krasu je nádherná.