Heipark Tošovice

06.02.2022

Sportovní areál Heipark Tošovice najdete nad obcí Odry, která již spadá do Moravskoslezského kraje, nicméně není to zas tak daleko od hranic kraje Olomouckého, proto tento parádní areál zařadím pod Olomoucký kraj.  

Z Brna jste tu po dálnici cca za hodinu a půl. Areál musí být úplně super i v létě a třeba sem někdy zavítáme i v letní době, nicméně teď jsme tam jeli hlavně za sněhem, respektive za zimní zábavou, kterou určitě ocení i nelyžující rodiny. 

Najdete tu snowtubing, který jako tubing funguje i v létě, bobovou dráhu, která fičí i v zimě a několik svahů, včetně těch pro děti, 500m okruh na běžky, zvlášť svah upravený pro boby a sáně, krásné venkovní hřiště s obřími skluzavkami. V létě je tu i golf a plavání. 

Vybavení na lyže se tu dá samozřejmě půjčit a funguje tu i lyžařská a snowboard škola. Občerstvení je tu samozřejmě též k dispozici. Klasické občerstvení je hned u svahů nebo je možnost se najíst i v hotelové restauraci, která se nachází též hned u svahu. V hotelové restauraci mají spoustu krásných akvárií, které určitě potěší nejen děti. A pro ty nejmenší je tu k dispozici malinkatý koutek s hračkami. 

My jsme si strašně užili především snowtubing. Samostatně mohou jezdit jen děti od 8 let, jinak na zodpovědnost rodičů. Společně s rodiči se děti mohou svézt, nicméně nosnost "pneumatiky" je 100 kg.  Parádní je i klasická bobová dráha.