KOVOZOO 

29.10.2023
  • Vzdálenost od Brna: 1,15 hod

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště se nachází unikátní areál kovové ZOO a najdete ji velmi jednoduše,  a to podle majáku, který je vidět široko daleko.  

EDIT 2023: 

V KOVOZOO najdete zvířata v životní velikosti, která jsou vždy vyrobená z nějakého kovošrotu. Už tu mají více jak 300 kusů. Kromě spousty kovových exponátů zvířat se můžete podívat i do útrob malého dopravního letadla, vystoupat do majáku, který slouží jako rozhledna nebo děti můžou prozkoumat palubu lodě a zatočit si kormidlem, jako praví piráti. 

Od naší poslední návštěvy v roce 2021 tady přibylo spousta nových exponátů. Úplná pecka jsou určitě 2 autoboti v životní velikosti z Transformers, ale krásná jsou určitě i nová prasátka, žralok a spoustu dalšího. Najdete tu třeba i gumové bludiště, nebo gumoland, kde děcka můžou po velkých pneumatikách různě šplhat, tak i různé stroje, kde se děcka můžou posadit a zatočit si volantem. 

Mě osobně se hodně líbí velký kovový STROM ŽIVOTA. Kovová vrba měří úctyhodných 7 metrů a tento strom života je i stromem přání, protože na jeho větve můžete věšet zámky a zámečky. 

Co se týče možnosti občerstvení v areálu, tak těch je tu dost. Jednak je tu bufet, kde si můžete dát takovou tu klasiku typu fast food, včetně pizzy, je tu také kavárna a jídelna. Ta byla bohužel ve svátek zavřená, ale je tam. :-) 

Najdete ji hned vedle muzea veteránů, které se v areálu též nachází. 

KOVOZOO je určitě parádní tip na výlet, který vám nějakou tu hodinku určitě zabere.