Zámek Nové Hrady s oborou a nedaleká záchranná stanice Pasíčka 

24.07.2017
  • Vzdálenost od Brna: 1,40 hod 

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka se nachází v obci Bor u Skutče. Pod stanicí se nachází menší parkoviště odkud se pak krátkou cestou podél lesa dojde až ke stanici. Tam se nachází hlavně zachráněná zvířata, která se už nemohla vrátit zpět do přírody. Kromě minizoo je tu i menší rybníček, geopark Brána do pravěku, který umožňuje nahlédnout do pravěkého světa na území Železných hor. 

Mezi zachráněnými zvířaty jsou hlavně dravci, sovy a pár savců, jako například rys ostrovid. Na místě je i možnost drobného občerstvení, včetně WC. 

Pak jsme popojeli na nedaleký zámek Nové Hrady, resp.do jeho zahrad. Zámek je totiž obklopen rozsáhlými pozemky, na kterých jsou různé typy zahrad. Kromě toho tu najdete i LABYRINT, jehož cesty měří asi 600 metrů. Uprostřed najdete sochu jednoho z nejkrutějších netvorů 20. století. 

V rámci zahrad můžete dojít až k zámecké oboře, kde žijí stáda daňků a jelenů. Můžete je vidět na pastvině nad muzeem cyklistiky (barokní sýpka za zámkem), kde je umístěna dřevěná vyhlídka. Nebo u hl. silnice č. 358.