Rýmařov - Návštěvnické centrum turistických známek

04.10.2023

My teda sbíráme turistické vizitky, ale třeba tu mezi vámi jsou tací, kteří naopak sbírají turistické známky a třeba o tomto místě neví.

Při naší cestě z Jeseníků jsme si ráno udělali krátkou zastávku v Rýmařově, v Návštěvnickém centru turistických známek. Sice Rýmařov spadá ofiko pod Moravskoslezský kraj, ale od hranic Olomouckého kraje je to coby kamenem dohodil. 

Můžete tu obdivovat kolekci Turistických známek z České republiky, ale mají tu i spoustu známek ze zahraničí. Najdete tu i velké 3D pohlednice tzv. Výletky různých známkových míst a různé dřevěné vychytávky na jejich skladování.  

Věděli jste že? 

👉 S Turistickými známkami lze hrát I sběratelskou hru, kde je cílem nasbírat řadu deseti číslovaných známek a zaslat je do Rýmařova. Výměnou obdržíte Prémiovou turistickou známku.

👉 Všechny novější známky mají na zadní straně audio QR kód, takže si o každém místě můžete i něco zajímavého poslechnout. To mi přijde jako pěkný nápad :) 

👉 Návštěvnické centrum je otevřeno v hlavní turistické sezóně sedm dní v týdnu, mimo sezónu je v neděli zavřeno. 

👉 V případě, že si chcete doplnit svou sbírku o místa, na kterých nebyla Turistická známka zrovna dostupná, musíte si s sebou vzít nějaký důkaz o návštěvě - fotku/vizitku/nálepku/razítko, cokoli co nějak dokazuje, že jste dané místo opravdu navštívili.

👉 A budete-li chtít větší množství známek, dejte jim raději vědět do mailu předem, ať tam nemusíte dlouho čekat :). A když nějaká známka dojde, tak si ji tam jednoduše vyrobí :-)

👉 V přízemí budovy najdete moc pěknou stylovou restauraci s kavárnou. Káva i zákusek byly výborné a děcka si dali horkou čokoládu se šlehačkou a malými marshmallow a ta teda byla jak má být. Hustá a fakt moc dobrá. I na jídlo má restaurace na netu velmi dobré recenze.