Budapešť_Tip na ubytování s bazénem a herničkou

01.04.2024

Při našem druhém pobytu v Budapešti jsme zvolili hotel s názvem NOVOTEL. V Budapešti je jich více, my zvolili ten v části Buda. Oproti našemu loňskému ubytku to nebylo kupodivu zase o tolik dražší. Rozdíl v ceně byl cca 3 500,- a to jsme měli vynikající snídaně a k dispozici byl v hotelu i menší bazén a dvě sauny. Opět jsme využili rezervaci přes Booking. Nějakým záhadným způsobem mi to na stránkách hotelu ukazovalo cenu o skoro 4000 vyšší, než na Bookingu, skrz nějakou prazvláštní daň. 

Zastávka MHD je asi 3 minuty od hotelu. Staví tu šalina č. 17 nebo 61 a zastávka se jmenuje Csörsz utca. Na nádraží Déli pu., kam jezdí Regiojet, jste touto šalinou asi za 5 minut. 

Pokud byste z Déli pu. sjeli o zastávku dál, na Széll Kálmán tér, stačí přestoupit na šalinu č. 4 nebo 6 a ta vás zaveze rovnou před nádraží Nyugati, kam jezdívají ČD (nebo naopak). Széll Kálmán tér je taky super přestupní stanice na metro, protože šalina staví fakt hned u toho.  Obecně Széll Kálmán tér je za nás takový dobrý místo, odkud se pohodlně dostanete všude, kam potřebujete. 

Krom toho je víceméně hned naproti hotelu nákupní centrum MOM Park, kde si můžete ve Sparu nakoupit nějakou svačinku a případně je tu i dobrá restaurace, kterou jsme sami zkusili, případně klasika McDonald a jiné fast foody. 

U hotelu je parkoviště, nicméně je placené extra nad cenu ubytka. Cenu nevím, my byli vlakem. 

U recepce je hernička pro menší děti a pro ty větší je tu k dispozici Xbox. Je tu i jeden vnitřní bazén, klasická 100 stupňová suchá sauna a pak taková relaxační solná místnost/sauna. Župany pro dospělé nám půjčili zdarma na recepci. Dětské nemají. Vstup sem se nijak extra navíc neplatí. 

Hotel na první pohled působí trochu jako ubytovna z 90 let, ale uvnitř je vše v pořádku :-)
Hotel na první pohled působí trochu jako ubytovna z 90 let, ale uvnitř je vše v pořádku :-)
NC MOM Park
NC MOM Park

Snídaně byly moc dobré. Na výběr si myslím, toho bylo dost a opravdu nám nic nechybělo. Snídaně se podávají na dvou místech. V tom jednom mají pro děcka na hraní kuchyňku z Ikea. 

Pokoje byly čisté, voňavé, jen na náš vkus pro 4 osoby menší, než bychom potřebovali. Kdyby člověk neměl kufry, tak by to bylo v pohodě, ale s kuframa jsme se tam trochu motali. Nicméně na pokoji jsme stejně byli jen večer a v noci, takže nic, co by nám pobyt mělo zkazit. Jediné, co si myslím, že by mohl být problém, je v létě horko na pokoji, protože né všechny pokoje tu mají klimatizaci a dokážu si představit, že tam asi bude večer v létě dost teplo. 

Jinak personál byl opravdu milý. Děcka u příjezdu dostaly velikonoční puzzle a na Velikonoční pondělí u snídaně dostaly Kinder vajíčko jako pozornost, která určitě potěšila :-) 

Velikonoční výzdoba na hotelu byla všudypřítomna
Velikonoční výzdoba na hotelu byla všudypřítomna
Xbox
Xbox
Po odchodu ze snídaní byla možnost si vzít ovoce nebo muffin
Po odchodu ze snídaní byla možnost si vzít ovoce nebo muffin