Vánoční Třebíč 

22.03.2023

Výzdoba, kterou v Třebíči již pár posledních let chystají, je něco tak překrásného a nádherného, že se to ani slovy popsat nedá. 

Výzdoba je v podstatě na několika místech Třebíče, a pokud by chtěl člověk vidět vše, tak vzhledem k tomu, že si musí počkat na to, až se setmí, tak seto nedá zvládnout za jeden den.  

Už jsme tu byli 2 roky po sobě a vždy si tu takový menší okruh, celkem asi 4km. Pokud je navíc nasněženo, pak je to opravdu naprosto úžasná, bezkonkurenční procházka. 

Parkovali jsme vždy u kostela sv. Václava a Ludmily nad Divadlem Pasáž.  Tu najdete adventní věnec a to byla zatím vždy naše první zastávka. Poté jsme se přesunuli k nazdobené vyhlídkové věži a kostelu sv. Martina, dále směr náměstí, kde najdete vánoční trhy se vším co k tomu patří. 

Další zastávkou byla Masarykova vyhlídka, která je ozdobená velkou svíčkou (schody na ni jsou v malinké uličce hned u večerky). Pak už jsme pokračovali dál přes Hrádek, kde je celá alej nazdobená a jsou tu obří zvířátka. Za nás je to asi nejkrásnější úsek. 

Pak jsme sešli dolů, k bazilice Sv. Prokopa. Zde je krásně nazdobená zahrada baziliky. Po pár krocích, na nádvoří zámku je zase krásný strom, slámový betlém (v muzeu Vysočiny Třebíč vždy také bývá i výstava betlémů, ty jsme ale časově nestíhaly). Odtud jsme se pak již vraceli pomalu zpět k autu.

Co se týče nějakého občerstvení, my byli vybaveni termoskou s čajem, ale po cestě bylo spoustu kavárniček, takže vzít si na procházku něco na zahřátí s sebou nebyl problém. Případně se samozřejmě dá občerstvit i na trzích nebo jen pár kroků od náměstí je pizzerie&kebab. 

Zastavit se můžete třeba v Café art v Židovské čtvrti na ul. Blahoslavova, nebo v Kafe pod Lampou na Žerotínově náměstí, nebo v Kavárně za pecí pod bazilikou.