Zámek Uherský Ostroh_expozice v podzemí

13.07.2023

Vstupte do magického světa podzemí ostrožského zámku. Nachází se tady expozice, která vás chvílemi ponoří do úplně jiné dimenze :-). Expozice se skládá ze 4 různých místností a je tu i pár interaktivních prvků.  

  1. Tajemná řeč vody - vizuálně atraktivní místnost doplněná povídáním průvodkyně o vodě. Děti si tu mohou najít a vzít si domů kapičky štěstí. 

  2. Paměť světa - Atlantida: tady ta místnost děti bavila asi nejméně, protože je tam docela dost povídání, které je nebavilo. Místnost je však opět vizuálně a barevně atraktivní, celá je ponořená do tmy a povídá se o bájné Atlantidě. 

  3. Rozhledna a Nesmírná věž

  4. Planeta jednorožců Lukuma: Tady vstoupíte do úžasné dimenze planety Lukuma. Tato část je určitě nejkrásnější a věřím, že se bude líbit nejenom dětem. 

Prohlídky začínají každou celou hodinu. Lístky se kupují v pokladně zámku. 

Rodinné vstupné 2+2 stojí 300,- a prohlídka trvala cca 45 minut. V podzemí je docela chladno, mikina pro děti se může hodit :-).

V rámci zámku je tady i vinárna/kavárna. Mají jak posezení uvnitř, tak venku. Uvnitř je malý dětský koutek s hračkami. Zmrzlina je též k dispozici :-)