Krátká - Dům přírody Žďárských vrchů

11.10.2020
  • Vzdálenost od Brna: 1,15 hod

Obec Krátká, ve které se Dům přírody nachází, leží jen 11 km od Nového Města na Moravě. Obec samotná je vyhlášena vesnickou památkovou rezervací, protože tu najdete nespočet malebných chaloupek, jako z pohádky. Toto krásné místo se otevřelo 1.7.2020.

Zaparkovat můžete u malé hospůdky s názvem Hodůňka, asi 200 m od cíle. Najdete tu drobné občerstvení. My jsme zrovna natrefili na čerstvě upečený švestkový koláč. Míst k parkování tu moc není, proto, pokud můžete, zajeďte si sem třeba na kole, koloběžce nebo v zimě na běžkách,pokud bude otevřeno :-).

Rodinné vstupné do Domu přírody vás vyjde na 180 Kč. Hned u vchodu vás uvítá dřevěný mlok či mravenec a za vraty pak králíci. Uvnitř najdete 3 místnosti plné informací o přírodě, zvířátkách a o tom, jak se místní krajina vyvíjela v průběhu věků. Až si vše prohlédnete, dostanete pak 3D brýle a můžete shlédnout 20 minutový film o místní přírodě.

Expozice je interaktivní, spoustu věcí si děti mohou osahat a vyzkoušet. Vedle výše zmíněné Hodůňky pak ještě ve stodole najdete výstavu/panely, kde se můžete dočíst další informace o místním zvířectvu.