Lesní bar u Helenky a Skalský dvůr

02.07.2021

Lesních barů není nikdy dost a jeden takový se letos nově objevil na Vysočině, nedaleko Bystřice nad Pernštejnem, u hotelu Skalský dvůr.

Za cíl si toto místo můžete vzít hlavně, pokud pojedete směr Nové Město na Moravě nebo pokud bude vaším cílem přírodní koupání, protože u hotelu je i rybník. 

  • Trasa: cca 1,5 km max. tam i zpět 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: z 80 % ano, cesta lesem, občas kořeny, u baru bude potřeba kočárek poponést pár metrů

Auto jsme nechali u hotelu a podél nefrekventované silnice jsme došli k lesu, odkud je to k Lesnímu baru u víly Helenky, coby kamenem dohodil. Od silnice pak již tedy cesta vede pouze lesem a k dispozici byly nápoje i nějaká ta dobrota a pití pro děti. Zaplatíte do kasičky, případně můžete rovnou poslat peníze na účet. Podél silnice běžte cca tak dlouho, dokud neuvidíte až druhou odbočku do lesa (na mapách ani není). Tou první nechoďte (minimálně rozhodně ne s kočárkem) , cesta je totálně zdevastovaná od lesní techniky. (viz. fotka s mapkou ve fotogalerii). 

Až se budete vracet zpět k hotelu, tak dole pod hotelem, kde je rybník, tak je tam teď nově vybudovaný krásný, velký, bosý chodník. Občerstvit se v hotelu samozřejmě také můžete, stejně tak posedět třeba u nich na terase.