Letní den ve Vídni aneb kam s dětmi vyrazit, když je opravdu horko

13.07.2020
  • Náš cíl: Dunajský ostrov (Donauinsel)
  • Doprava: červená trasa metra U1, stanice Donauinsel 

Když je velké horko, Dunajský ostrov je hlavní volbou. Najdete tu 42 kilometrů písečných, oblázkových i travnatých pláží podél Nového Dunaje, půjčovny loděk, kol, bary, kavárny i restaurace a hlavně velké vodní hřiště, tzv. Wasserspielplatz a 250 m dlouhou rodinnou pláž.

Ačkoli je ostrov docela veliký, vyznat se tam není úplně složité. Navíc hned na začátku (asi 350 m po proudu) najdete víceúčelové informační centrum - Inselinfo. Je tam spousta informačních tabulí a připojení na wifi zdarma. IC je otevřeno ve středu od 12 do 16 hod, v pátek a o víkendu pak od 12 do 18 hod. 

Když vystoupíte z metra, ocitnete se na mostě, ze kterého máte krásný výhled na Nový Dunaj. Pokud se vydáte doleva a sejdete dolů, ocitnete se na cestě podél vody, kde se můžete v klidu vykoupat. Voda byla krásně čistá, lemovaná dostatkem travnaté plochy na ležení. 

Pokud se z mostu vydáte doprava a sejdete dolů, jděte pořád rovně a dostanete se až ke zmiňovanému IC - Inselinfo a k vodnímu hřišti. Vodní hřiště najdete tak 10 minut chůze od metra. Případně v dálce uvidíte další most a můžete si tak udělat okruh jako my. Kousek od protilehlého mostu narazíte na jedno velké parádní hřiště. 

VODNÍ HŘIŠTĚ (Wasserspielplatz) JE ZDARMA a přímo tam působí i animátoři. Hned vedle najdete i bufet se zmrzlinou.

Na velkém vodním hřišti mohou děti stříkat, skákat, prostě experimentovat s vodou. Proud začíná na kopečku a padá přes vodopád do rybníka. Malí kapitáni mohou projít přes rybník na vodním voru nebo na 15 metrů zavěšeném mostě. Můžou budovat nové břehy řek a hrady z písku. Pro děti do 3 let je k dispozici samostatný oplocený hrací prostor. Ani sprchy a WC samozřejmě nechybí.

Kromě tohoto vodního hřiště je ve Vídni ještě pak dalších 6.

Další horký TIP od nás: Na ostrově najdete i 250 m dlouhou rodinnou pláž. Je značena jako mělká plocha/rodinná pláž (Flachwasserzone/Familienbadestrand). Ta se nachází u zastávky hnědé linky metra U6 - zastávka Neue Donau. Je to po proudu, pár minut chůze. Mezi mosty Nordbahnbrücke a Brigittenauer Brück, na levém břehu Nového Dunaje. Maximální hloubka tu je 1 metr a WC, zmrzka, hřiště je tu samozřejmostí. VSTUP JE ZDARMA.