Motorikpark v Helmut-Zilk-Park aneb venkovní "tělocvična"nejen pro děti

18.07.2020
  • Cíl: Motorikpark v Helmut Zilk Park
  • Doprava: metro červené linky U1, stanice: Keplerplatz. Odtud 8-10 minut pěšky. Případně šalina D, zastávka Hlawkagasse, ta staví hned u toho.  

V blízkosti hlavního vídeňského nádraží najdete na sídlišti naprosto skvělý prostor pro děti, který je volně přístupný a zdarma. Jsou to v podstatě dvě hřiště, z nichž jedno je klasické oplocené a druhé je na volném prostranství a slouží samozřejmě především k blbnutí dětí, ale ty se u toho krásně protáhnou a procvičí si motoriku, což napovídá už samotný název tohoto místa, a to MOTORIKPARK 10. 

Desítka je v názvu proto, protože tam na děti čeká 10 překážek, které si užijou děti všeho věku. Např. různé balanční desky, slalom, velká lanová houpačka, na kterou se snad vejde určitě až 10 dětí, velká "horolezecká/překážková dráha" asi půl metru nad zemí, se spoustou variant a mnoho, mnoho dalšího. 

Hned vedle je tzv. Sluneční hřiště pro menší děti. Kromě zastřešeného pískoviště a zastřešeného posezení tu najdete pumpu, houpačky a hlavním prvkem je samozřejmě dětský "hrad" s tobogánem. 

Jak dlouho jsme tu byli asi nemusím psát :-)........................dlouho. 

U Motorikparku byl pojízdný stánek se zrmzlinou, u hřiště je pak velká kavárna s velkou zahrádkou, která by měla být otevřena denně, od rána do 19 hod. 

Hlavním vídeňským motorikparkem je ovšem Motorikpark Wien (Motorikpark 22), který je ještě větší a najdete ho na Süßenbrunner Straße 101. Ten si ale necháváme na jindy :-)