Muzeum Filmových Legend Kroměříž

16.05.2021

Muzeum Filmových Legend najdete v Kroměříži, v části Kotojedy a doporučujeme ho všem malým i velkým výletníkům, kteří mají rádi animované pohádky a filmy jako Avengers a další Marvelovky, Pán prstenů, Harry Potter, Star Wars, Terminátor, ale i spoustu starších filmů, jako jsou třeba Lovci duchů, Indiana Jones, Rocky, Predátor či staré i novější horory, atd atd. 

My se tu schovali před deštěm a maximálně jsme si to užili. Syn patří mezi naprosté milovníky všeho, co se nějak týká filmů od Marvelu či DC, a chvílemi jsem fakt myslela, že z toho co vidí snad i omdlí :-). Byl jak Alenka v říši divů. 

Byl už úplně u vytržení u vstupu, a velmi milá slečna u pokladny, když viděla, jak je paf, tak mu ještě půjčila Hulkovi ruce, který celou prohlídku nesundal. :-) 

Toto Muzeum najdete kromě Kroměříže ještě v Praze a v Poděbradech. 

To kroměřížské je nejmenší z těchto 3, ale i tak tu najdete přes 400 exponátů. Všeho je zakázáno se dotýkat, tak je potřeba děti opravdu hlídat. 

Kromě exponátů je tu i pidi dětský koutek s pár hračkami a arcade hrou a je možno si tu i případně zakoupit drobné občerstvení. U každého exponátu je popisek. Když budete pozorní, najdete i výzvu Jacka Sparrowa k nalezení sladkého pokladu v truhle. 

PS: pokud u pokladny řeknete heslo: "děti bez podmínek", dostanete 20 % slevu na vstupném :-) (týká se všech 3 muzeí)