Naprosto babyfriendly hrad Roštejn

31.08.2019
  • Vzdálenost od Brna: 1,30 hod

Přívětivý hrad pro děti, a to i ty nejmenší, to je hrad Roštejn u Telče. Z hradu v době naší návštěvy nebylo moc vidět, protože procházel opravami a okolí tak připomínalo spíše staveniště, ale uvnitř je to pro děcka naprostá paráda.  

  • Trasa: 1,5 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: NE 

Kvůli opravám se ani nedalo dostat na parkoviště u hradu, ale to nám vůbec nevadilo. Auto jsme nechalipod hradem u Roštejnské obory, odkud po žluté TZ, vede pohodová cesta lesem, asi 600m k hradu. Nic náročného, ale pro kočárek to není.

Prohlídková trasa B je určena spíše rodinám s dětmi a my jsme byli nadšení. Prohlídka je zcela interaktivní, děti se toho spoustu dozví o přírodě a myslivosti. Hodně věcí si mohou osahat a vyzkoušet. S dětmi se můžete třeba vžít do mravence a prolézt si jeho tmavé podzemní cestičky. Strašně se nám líbil nápad různých zvířecích stop na podlaze, které se postupně rozsvěcují a "jdou". Můžete tak hádat, co je to za zvíře a to se pak zobrazí jako hologram na zdi. Uvidíte třeba troubícího jelena či vyjícího vlka. Na konci trasy je interaktivní herna, kde si toho děti mohou hodně vyzkoušet a na chvíli se i stát malými myslivci.

Malý tip na závěr. Kousíček od hradu se nachází obec Třeštice, kde jsme si udělali zastávku, protože se na návsi nachází super retro hřiště, kde se pak děcka můžou ještě dostatečně vyblbnout.