Naše ubytování ve Vídni

12.05.2023
Poprvé jsme s dětmi byli ve Vídni o prázdninách 2020.
Tenkrát jsme do Vídně jeli autem a ubytovaní jsme byli Marien Hof ZDE.
 1. Na tomto ubytku bylo určitě fajn, že bylo od metra vzdálené asi 10 minut chůze a hned u stanice metra byla Billa, takže jste si mohli v klidu nakoupit i po skončení výletu po městě. 
 2. Stanice metra linky U6 - zastávka Jägerstraße - nevýhodou pro někoho může být okrajová část Vídně - my to tak zvolili naschvál, protože jsme se nechtěli autem cpát nikde do centra. Navíc možnost bezplatného parkingu nabízí ve Vídni strašně málo ubytování. 
 3. Parking byl zdarma uvnitř vnitrobloku v hotelu 
 4. K dispozici bylo možno si dokoupit snídaně
 5. Hotel ani náš apartmán nebyl nijak luxusní, ale bylo tam čisto a klid 
 6. Nedaleko ubytka po cestě k metru bylo menší hřiště
 7. Kuchyňka v apartmánu byla vybavená docela skromně, ale co jsme si potřebovali uvařit nějaké rychlovky, tak to bylo dostačující. 
 8. Check-in na klasické recepci 
Marien Hof
Marien Hof
Marien Hof
Marien Hof
Marien Hof
Marien Hof
Podruhé jsme byli ve Vídni v létě 2022 a ubytovaní jsme byli nedaleko Schonnbrunu ZDE. Tentokrát jsme jeli přímým vlakem z Brna s Regiojetem.
 1. Ubytování bylo ve velmi klidné lokalitě a bylo tam čist
 2. Asi 5 minut od ubytka na dvě strany byla Billa
 3. Na rohu ulice pizerka 
 4. Ubytování se nachází nedaleko Schonnbrunn parku, což znamená, že je to opět lokalita dál od rušného centra, ale zase jedna zastávka metrem od Schonnbrunu a ZOO, případně i v dochozí vzdálenosti.  
 5. Metro stanice Meidling Hauptstrasse byla cca 10 minut chůze od ubytka. Tam z kopce, nahoru do kopce, ale oběma směry jezdili docela dost často autobusy, takže zpět jsme se vždycky svezli. 
 6. Cestou k metru byl i menší venkovní i vnitřní bazén Theresienbad a docela pěkné hřiště 
 7. Check-in bezkontaktní. Dostali jsme všechny pokyny na mail v rámci zpráv na Bookingu. Nejste tedy limitovaní konkrétní hodinou příjezdu. 
Další možnosti ubytování ve Vídni můžete hledat na Bookingu.  

Pokud budete autem, dávejte si pozor co u ubytování píšou k parkingu. Možnost parkingu neznamená, že je zdarma. Často je to za nemalé poplatky.