Rosice - Naučná stezka Obora 

27.10.2019
  • Vzdálenost od Brna: 20 min 

Jeden z posledních teplejších dní roku 2019 jsme se rozhodli strávit v Oboře v Rosicích. Auto jsme nechali u konce ulice Zbýšovská, kde začíná naučná stezka. Ta má osm informačních panelů, kdy jeden z nich, panel č.4, je interaktivní. 

  • Trasa: celá stezka 5 km 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárky: ano 

Procházka vede celou dobu lesem a cesta není nijak náročná. Jde se vesměs po rovině nebo jen do mírného kopečka. Tento les je zřejmě rájem myslivců, protože jsme cestou míjeli spoustu posedů, které samozřejmě neunikly dětské pozornosti. 

U zastavení č.4 s názvem Dubový palouček si s dětmi můžete otestovat vaše znalosti v poznávání jednotlivých stromů, ptáků a stop lesní zvěře. U tohoto zastavení je i posezení, kde si můžete dát sváču. Pak se můžete rozhodnout, jestli půjdete vpravo, abyste prošli celou stezku (ke stanovišti č.5), nebo půjdete vlevo a budete se pomalu vracet k autu (směr stanoviště č.6)

Při variantě vlevo musíte počítat s tím, že se budete pak vracet stejnou cestou zpět k tomu posezení a pokračovat dál (viz. mapka trasy), navíc pro děti jsme tam nic zajímavého k vidění nenašli. Ale procházka lesem je to krásná, to určitě ano. 

Na zakončení výletu jsme pak ještě s dětmi sjeli do nedalekých Ostrovačic, do vyhlášené cukrárny Sister´s café. Mají tam dětský koutek, takže my rodiče jsme si mohli v klidu dát kafe.