Nejlepší hřiště v Budapešti - Balloon playground
Nejznámější a největší hřiště v Budapešti se nachází v parku Városliget a oficiálně se jmenuje Nagyok játszótere. Na mapách ho ale najdete jako Balloon playground.
Toto úžasné hřiště najdete asi 20 minut chůze od nádraží Keleti (zelená i červená linka metra), případně si k němu blíže můžete popojet nějakým busem (s dopravou po Budapešti vám pomůžou tyto naše tipy). Další možností je si k němu dojít z Hősök tere (historická žlutá linka metra M1) u Památníku tisíciletí.


Hřiště se rozkládá na docela velké ploše a je rozděleno do několika sektorů. Hřišti dominuje červený létající balón, uvnitř kterého jsou další prolézačky. Balón je to proto, že se nedaleko v parku nachází atrakce - létající balón, který poskytuje výhled na celou Budapeš.
Na hřišti je několik různě náročných prolézaček, tobogánů, skluzavek, houpaček, 2 lanovky, vodní prvky, trampolínky a další. Pokud se sem vypravíte v létě, asi bych přibalila pro jistotu náhradní oblečení :-)
Co je skvělé je, že tu nechybí WC ani kavárna, kterou najdete přímo u jednoho ze vchodů. WC je placené, tak drobné s sebou.
My sem přišli od směru nádraží Keleti a na zpáteční cestu jsme to vzali směrem k Památníku tisíciletí a historické, žluté lince metra M1.
Cestou jsme minuli úchvatnou budovu Etnografického muzea (Muzeum of Etnography), která má jakoby tvar U a na jejíž střeše se dá procházet.



