Oblast STUBAI a Super Card

23.08.2023

📍 Poloha:

Stubai se nachází v Tyrolsku, v západní části Rakouska, nedaleko hlavního města Tyrolska, Innsbrucku. Hlavním městem této oblasti je Neustift im Stubaital. V jeho "části" Gasteig jsme byli ubytovaní. Stubai je obklopeno krásnými, doslova úchvatnými horami. Ledovec Stubai Glacier (Stubaier Gletscher) je jedním z největších ledovců v Rakousku. Cesta sem je o něco delší, protože za horami je už Itálie, ale určitě to stojí za to!!

Kromě dálniční známky se téměř ve finále platí mýtné 3,50 € (2023) za část dálnice Brenner A13. Mýto je u Schönberg im Stubaital, kde se sjíždí na Neustift. Dá se to ale i objet.

STUBAI SUPER CARD:

  • Jako vždycky, když řešíme ubytování, vybíráme vždy takové, které má kartu pro danou oblast v ceně. Karta je platná po celou dobu vašeho pobytu. V podstatě téměř vše, kde jsme v této oblasti byli, bylo zahrnuto ve STUBAI SUPER CARD.🔥🎯 Pokud to v kartě není, bude to uvedeno v daném článku.
  • Alternativou může být Stubai card, která se dá koupit. Pro rok 2023 - dospělý 85 €, dítě do 14 let 42,50 €, dá se ale využít jen 5 dní ze 7 (pokud jedete na týden). Děti mladší 10 let nemusí platit lanovky, pokud jsou s dospělým. (pokud byste si koupili třeba jen kartu pro dospělého). Vše ostatní, jako je MHD, bazény atd se pak už bez té karty musí platit i za děti.
  • 🛏️ Najít si ubytko se STUBAI SUPER CARD se určitě vyplatí. Za nás určitě můžeme doporučit to, kde jsme byli my, tedy PENSION ROSENHUGEL nebo ubytko najdete na stránkách Stubai nebo klasicky na bookingu. Info o tom, zda kartu mají tam snadno zjistíte.

  • 🔥 POZOR - u lanovek si vždy ověřte, zda přepravují kočárky. Většinou ano, ale nesmí být nějaké obří.
  • 🔥 Koukněte také vždycky na provozní dobu dané lanovky, ať pak neprošvihnete poslední jízdu a nemusíte dolů po svých.
  • ☁️🌞 celý itinerář se odvíjel zásadně od počasí, a to jak na vrchních stanicích lanovek, tak dole v nížinách. Před každým výletem je fajn si zkontrolovat web kameru na jednotlivých horních stanicích lanovek a obecně předpověď, protože bouřku nahoře fakt zažít nechcete.
  • Využívejte MHD. Ta je v rámci Stubai super card v ceně a autobusové linky jsou tady skvělé. Jezdí do všech exponovaných míst a Stuabital spojují i s Inssbruckem, kam se busem nebo "vysokohorskou" šalinou dostanete za hodinu a nemusíte se stresovat ve velkém městě a hledat parking. My bus využívali často. Autobusovou zastávku jsme měli asi 100 metrů od ubytování.