Polička - Hrátnice na radnici s Žižkou před branami - UKONČENO

28.10.2021

Pokud budete mít s dětmi o prázdninách cestu kolem Poličky, určitě si tady udělejte zastávku a nebo si sem rovnou naplánujte celodenní výlet. Až do konce prázdnin tady totiž v městském muzeu probíhá interaktivní výstava k výročí 600 let od vstupu husitských vojsk do Poličky - Žižka před branami. 

V roce 1421 se při svém tažení a snaze vymanit východní Čechy a Moravu z moci Zikmunda Lucemburského ocitl Jan Žižka z Trocnova před branami města Poličky... Jak to bylo dál? Vše se dozvíte na výstavě! 

Děti si vylezou na vozovou hradbu, vyzkouší husitské zbraně, kroužkové košile i přilby nebo osedlají koně a holky obléknou gotický šat a čelenky. Můžete si vyzkoušet přehodit čuníka přes hradby a spoustu dalšího.  :-) Výstava není nijak velká ale docela jsme se tady vyblbnuli. :-) 

Každý čtvrtek tu probíhá navíc ještě menší doprovodný program v podobě střelby z kuše a pečetění psaní. 

Kromě toho na nedaleké radnici probíhá další výstava, která je fakt pro celou rodinu a myslím, že se tu zabaví děti všech věkových kategorií. Výstava má název HRÁTNICE aneb Hravá radnice a je to taková jedna velká interaktivní herna! Výstava tu bude do 30.9. 2021

Jsou tu různé skládačky, hlavolamy, kvízy i různé hry. Můžete si zahrát třeba minigolf, domino, scrabble či kuželky. Trpělivost třeba ověříte u stavby lomeného oblouku, pyramidy nebo pravěké nádoby. Synátora třeba nejvíce uchvátila tanková bitva a skoro hodinu jsme hráli oblíbenou hru bitva lodí. Je tam toho opravdu spoustu a jelikož jsme hráli i ty hry, tak jsme tu byli strávili skoro 3 hodiny. 

Na závěr jsme ještě stihli poslední prohlídku městských hradeb. Lístky se také kupují v muzeu a to už byla jen taková krátká tečka na závěr. Jsou tu dva prohlídkové okruhy a slečna průvodkyně říkala, že se okruhy střídají po měsíci. 

Za hradbami je v městském parku hřiště, kde si ještě děcka můžou chvíli zařádit. 

TIP na závěr: asi 100m od muzea je výborná točená zmrzlina U Kašny, údajně nejlepší v Poličce. I my můžeme potvrdit, že byla opravdu výborná.