Polička - putovní Imaginárium - UKONČENO 

26.11.2020
  • Vzdálenost od Brna: 1,15 hod 

Máme pro vás další tip na výlet, který můžete využít nejen, když se budete potřebovat schovat před deštěm jako my. Až do 25.10. 2020 můžete v Poličce navštívit výstavu Imaginárium, což je živá, hravá a interaktivní výstava věnovaná nejen dětem. Najdete ji v poličském muzeu a otevřeno je od úterý do neděle od 9 - 17 hod. 

Uvidíte tu loutky a různé divadelní dekorace, obrázky, hračky či různé mechanismy, které vám umožní zapojit vlastní fantazii. Je to takový labyrint her, pohyblivých objektů a tajuplných zákoutí, které vám umožní objevit svět divadla a cirkusu. Je povoleno všeho se dotýkat, prozkoumávat a zkoušet. Můžete si tu zahrát i svoje loutkové divadlo, zcela dle vlastní fantazie. 

Kromě toho je tu ještě k vidění výstava Hravý svět Vlasty Švejdové. Lístky se kupují také v muzeu, nicméně výstava samotná je pak v budově radnice. Otevřeno je od úterý do soboty, od 12:30 - 16 hod.

Vlasta Švejdová je známá ilustrátorka a autorka řady dětských knih. Na výstavě jsou její obrázky, které jsou určené především dětem. Výstavou nás provedla paní průvodkyně, která má pro děti připraveno spoustu pěkných úkolů a dětem věnovala spoustu času. Ať už jsou to velké obrázkové kostky, hádanky, hledání rozdílů na obrázcích, tak třeba si můžete zahrát na detektivy s lupou nebo se dítko může vyfotit v malém fotokoutku, kde se sveze lišce na ocásku jako Budulínek. Na konec dětem ještě promítla dvě pohádky. 

Polička samotná je pak taky moc krásné město, které je obehnané středověkými hradbami s ochozy a věžemi. Procházka kolem hradeb určitě stojí taky za to.

Nakonec jsme zamířili do cukrárny, na kterou jsme dostali tip od místních. Jedná se o kavárnu s dětským koutkem a to Kavárna U hradeb. Najdete ji doslova hned pod hradbami. Mají tam údajně vynikající zákusky i dobrou kávu. To vám bohužel však potvrdit nemůžeme, protože jsme to už nestihli a měli zavřeno. Tak třeba příště :-)