Popelář, policista, recepční, prodavačka či třeba kuchař? To je Minipolisz

24.06.2023

V Budapešti prší? Sněží? Fouká? To vůbec nevadí......... je tu totiž Minipolisz aneb TOP herna pro děti.

Děti často sami vypráví o tom, čím by chtěli být, nebo se jich ptáme my rodiče, co budou dělat, až budou velcí. A herna MINIPOLISZ je přesně to místo, kde si děcka mohou vyzkoušet to svoje vysněné POVOLÁNÍ.

Za mě je MINIPOLISZ nejen místo, kde se schovat, když vám v Budapešti nepřeje počasí jako nám, ale je to hlavně naprosto úžasná, interaktivní, prostě boží herna pro děti. 

Najdete ji v centru města, jen pár kroků od stanice metra Deák Ferenc tér. Otvírá se v 10 hodin, a doporučuju tu být nejpozději v 9:45 (asi záleží na počasí). My tu byli cca v 9:40 a už jsme si museli vystát menší frontu. Po nás už ta fronta byla docela dlouhá (myslím ale, že to bylo hlavně tím, že jednak pršelo, a jednak byl Velký Pátek).

Veterina
Veterina
Paninko tak co to bude? Trvalá nebo melír?
Paninko tak co to bude? Trvalá nebo melír?

 👉!! Co nás ale překvapilo byl fakt, že pouštěli po jednom, aby se lidé nemačkali u kasy a u šatny. Když jsme se tedy dočkali otvírací doby, ještě pár minutek jsme si museli počkat, než na nás přišla řada. Když jsme pak po cca 3 hodinách odcházeli, pouštěli už jen jeden ven, jeden dovnitř. Kapacitu prostě udržovali tak, aby si to všichni mohli uvnitř užít.

👉 Rodinné vstupné 2+2 stálo 8990 HUF (cca 560 Kč). Lístky online se koupit nedají, pouze pro skupiny a stejně to tam funguje prostě tak, že kdo dřív přijde, ten jde dovnitř. Šatna byla zdarma. 

U kasy děti dostaly takovou kartičku, na které byly znaky všech stanic. Po herně chodí animátoři a ti dětem dané stanoviště na kartičce vždy procvaknou a za kompletně procvakanou kartičku pak děti dostanou při odchodu u kasy odměnu. (na kartičce k tomu slouží zelený kuponek). Na kartičce je ještě fialový kuponek a za ten si děcka naproti kase u jednoho stanoviště mohou vybrat malinkatou sádrovou věc, kterou si tam namalují, případně si můžete připlatit, a koupit dětem i něco většího. 

K herně samotné...jak jsem psala na začátku, za mě je to bomba.

Je tu 27 stanovišť, kde si děcka vyzkouší kde co. Všechna stanoviště jsou interaktivní, na všechno se šahá, zkouší, mačkají se čudlíky...no prostě ráj pro děti. Když se neví jak na to, animátoři poradí, ukážou.

Mě asi nejvíc dostalo, jak mají vychytaný stanoviště letiště a obchod. Na letišti si děcka vezmou kufr, zváží si ho, vyberou si kam chtějí letět i sedadlo a vytisknou si letenku. Pak musí projít rentgenem, detektorem a až pak do "letištní haly" :-). Nechybí tu sedadla a je tu i projekce letu, takže pohledem z okénka vidíte, jak letadlo roluje po ranveji a vzlétá. Ke správnému letišti patří i Duty free shop a ani ten tu nechybí. Děcka si nakoupí, sami si nacvakají zboží a dostanou reálnou účtenku.:-)

Stejně tak obchod s potravinami. Děcka si můžou vyzkoušet být za kasou. Nejdříve si sami nakoupí (pozor - je povoleno max. 6 ks), pak si za kasou zboží napípají a opět dostanou účtenku. A musím říct, že makety potravin tady mají teda vymakaný.

Kadeřnictví taky bylo super, to si užívala hlavně dcera, stejně tak možnost si zkusit být recepční v hotelu, veterinářka nebo zvukařka v rádiu.

Junior si užíval pečení pizzy a koutky pro kluky - samozřejmě hlavně koutek pro popeláře, automechaniky, policisty, vlakvedoucí či hasiče. 

Najdete tu i malé dopravní hřiště pro koloběžky.

Nechybí ani reálné občerstvení. Seženete tu jak různé drobné dobroty, donuty, tak třeba hot dog, pizzu nebo něco jako paniny.

MINIPOLISZ BYLO PROSTĚ ÚŽASNÉ A STRAŠNĚ SE NÁM TADY VŠEM LÍBILO.

Dojič/ka krav
Dojič/ka krav